Zpravodajství

Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
Covid prověřil nasazení a profesionalitu
Středočeský kraj
V posledních dvou letech se často ve spojitosti s covidem mluvilo o anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Pacienti s nejtěžším průběhem končili právě tam.
V Nemocnici Mělník se otevírá centrum magnetické rezonance. Zkrátí se čekací lhůty i rychlost vyšetření
Mělník
V Nemocnici Mělník se rozšiřuje specializovaná zdravotní péče pro pacienty. V budově polikliniky bylo otevřeno samostatné pracoviště magnetické rezonance. 
Velikonoce přináší zvýšená rizika na silnicích spojená s alkoholem a rychlostí
Velikonoční svátky s sebou tradičně přináší bohužel i zvýšenou nehodovost. Na silnicích lze očekávat zvýšený pohyb řidičů pod vlivem alkoholu i svátečních řidičů. Častým problémem každoročně bývají také nehody způsobené nepřiměřenou rychlostí.
Vláda schválila změny v zákoně o podmínkách provozu vozidel: ulehčí život například při registraci
Vláda na svém jednání schválila novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Přináší řadu změn ulehčujících život občanům.
Hromadný úhyn raků říčních u Hořovic
Středočeský kraj
Díky všímavosti místních obyvatel bylo na Jalovém potoce za Komárovem nedaleko Hořovic odhaleno masové hynutí raků říčních
12h závod mopedů? Ne, letos to budou závody!
Ani letos nenechají pořadatelé 12hodinového vytrvalostního závodu Babett a jiných mopedů závodníky na holičkách. Letos se však nebude konat „pouze“ hodonínská 12hodinovka, ale pojede se celý seriál závodů.
Topoly nahradí javorová alej podél silnice
Příbram
V letošním roce bude zahájena výstavba parkoviště na Flusárně, v rámci přípravných prací je potřeba provést také kácení.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

1. července 1908

byl signál SOS zaveden jako celosvětový standard volání o pomoc.

TECHNIKA

1. července 1979

představila firma Sony walkman - přenosný hudební přehrávač (nejprve ve formě kazety, později CD, MiniDisc nebo MP3, FLAC).

SPORT

1. července 1903

odstartoval první ročník cyklistického závodu Tour de France 1903.