Zpravodajství

Dvě samice zubrů z Tábora rozšířily stádo v rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice
Milovice
Dvě samice zubra evropského ze Zoologické zahrady v Táboře přijely do rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Samice jménem Tara a Norisa tam rozšířily stádo zubrů, které rezervaci obývá od roku 2015.
Lidé z celé země se zapojili do výsadeb stromů na 2670 místech. Nejčastěji sázeli aleje
Přes milion stromů, které rostou na 2 670 místech, eviduje Nadace Partnerství v databázi celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost. Do výsadbové výzvy se zapojilo přes 32 tisíc dobrovolníků.
Povinné sčítání lidu, domů a bytů odstartuje za pár dní. Na co se bude formulář ptát?
Od konce března do půlky května bude v Česku opět probíhat sčítání lidu, domů a bytů. Účast je pro všechny obyvatele České republiky povinná a každý ručí za to, že o sobě uvede pravdivé informace. Součástí formuláře jsou i dvě nepovinné kolonky – národnost a náboženství. I těm by ale měli respondenti věnovat svou pozornost.
Baník doma rozstřílel Příbram
Ostrava / Příbram
Vítězstvím 5:0 skončilo měření mezi Baníkem a Příbramí. Slezané v utkání jasně dominovali a dosáhli nejvyššího vítězství od 30. dubna 2006, kdy Baník porazil Plzeň 6:0.
Pohybem pro Nomii podpoříte děti v těžkých životních situacích
Účastí v on-line běhu nebo jen procházce v rámci akce „Pohybem pro Nomii“ můžete podpořit děti i celé rodiny v těžkých životních situacích.
Ústí se rozešlo s Vlašimí smírně
Ústí nad Labem / Vlašim
První bodový zisk mají na svém kontě v letošním roce fotbalisté Vlašimi, kteří uhráli bezbrankovou remízu na půdě severočeského celku FK ústí nad Labem.
K německé národnosti se v Česku hlásí kolem 25 tisíc lidí. Podle odhadů jich tu ale žije mnohem víc
Podle posledního sčítání lidu, domů a bytů, které proběhlo v roce 2011, se k německé národnosti hlásí 18 658 lidí, dalších 6 158 pak uvedlo dvojí národnost, tedy českou a německou. Podle odhadů by ale v České republice mohlo žít až 60 tisíc lidí s německou národností. Zjistit jejich reálný počet by mohlo pomoci blížící se sčítání lidu, domů a bytů.
Sparta deklasovala Příbram
Praha / Příbram
Sparta se po uplynutí karantény vrátila do ligových bojů a v odloženém utkání vyzvala na Letné Příbram. V každém poločase dala dvě branky a zvítězila 4:0.
Prahu se Středočeským krajem spojí dvě trolejbusové linky
Praha / Středočeský kraj
Rada hl. m. Prahy odsouhlasila přípravu elektrifikace úseků páteřních příměstských autobusových linek z Prahy do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a také do Kostelce nad Labem. Výstavba by mohla začít v roce 2024, hlavní město na projektu spolupracuje se Středočeským krajem.
Kaňon Vltavy u Sedlce získá vyšší ochranu. Přírodní památka Zámky se rozšíří
Praha / Sedlec
Rada hl. m. Prahy schválila rozšíření přírodní památky Zámky. Toto území Kaňonu Vltavy u Sedlce, které je evropsky významnou lokalitou, tak bude možné nyní důsledněji chránit.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

OBJEVY

22. dubna 1507

německý kartograf Martin Waldseemüller vydal knihu nazvanou Cosmographiae Introductio, kde se poprvé objevil název Amerika. Omylem se domníval, že cestovatel Amerigo Vespucci byl první Evropan, který objevil nový světadíl a na jeho počest ho nazvali Amerikou.

HISTORIE

22. dubna 1947

cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund vyjeli od Aeroklubu v Praze na výpravu přes Afriku do Jižní Ameriky.

ZAJÍMAVOSTI

22. dubna 1957

se poprvé losovala Sportka. Jedna sázka stála 3 koruny a maximální výhra byla 40.000 Kčs.