Zpravodajství

Výluka mezi Kutnou Horou a Zručí nad Sázavou omezí železniční dopravu
Kutnohorsko
Z důvodu údržby a opravy kolejí na trati, opravy železničních přejezdů a mostů bude od 1. 4. 2023 od 00:00 nepřetržitě do 18. 6. 2023 do 23:59 přerušen provoz vlaků na trati č. 235 v úseku Kutná Hora město – Zruč nad Sázavou.
Z důvodu personální tísně bude omezen provoz neurologických ambulancí
Příbram
Z důvodu personální tísně budou od 1. května omezeny neurologické ambulance příbramské nemocnice, s výjimkou specializovaných poraden. Péče o pacienty v ohrožení života a akutních stavech bude nadále zajištěna v plném rozsahu. Lůžkové oddělení i iktové centrum bude v provozu bez omezení.
Kladno bude hostit soutěž Pekař roku junior
Kladno
25. ročník soutěže Pekař roku junior se letos uskuteční ve dnech 28. a 29. března 2023 v Kladně v pekařském centru firmy backaldrin, s. r. o.
Databázi dárců krve je třeba obměňovat
Mladá Boleslav
V databázi transfúzní stanice Klaudiánovy nemocnice Mladá Boleslav je nyní registrováno celkem 4 785 dárců krve. Aktivně sem chodí darovat tuto vzácnou tekutinu 3 372 dárců. Vloni na mladoboleslavské transfúzní stanici poprvé darovalo 467 lidí, trvale bylo vyřazeno 19 dárců.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Nový přístroj prověří stav jater
Mladá Boleslav
Gastroenterologické oddělení Klaudiánovy nemocnice má dva nové přístroje, díky kterým může lépe vyšetřit své pacienty.
Klaudiánova nemocnice pracuje na dokumentaci nutné k výstavbě Pavilonu pro matku a dítě
Mladá Boleslav
Vedení Klaudiánovy nemocnice podepsalo klíčový dokument, který je potřeba pro výstavbu pavilonu pro porodnici, gynekologii a dětské oddělení.
Výstavba Lidlu a dalších prodejen v severní části Nymburka dostala zelenou
Nymburk
Zastupitelé na svém prvním letošním zasedání schválili změnu územního plánu, která umožní výstavbu prodejny společnosti Lidl s dalšími doplňkovými prodejnami, případně službami, v severní části Nymburka. Projekt mimo jiné přispěje ke snížení dopravy v centru města.
Řešení nové železniční zastávky nejen pro Jankovice je na světě
Nymburk
Vedení města Nymburk jedná se zástupci Správy železnic a Integrované dopravy Středočeského kraje o využití železniční zastávky Kamenné Zboží také pro Nymburáky. Upravená zastávka by se stala alternativou nejen pro obyvatele nedalekého sídliště Jankovice, ale především potřebným dopravním uzlem pro vznikající lokality za Poliklinikou, Na Hroudách a dalších.
Nejúspěšnější sportovkyní Berounska se stala atletka Bára Stýblová
Berounsko
Známe jména nejúspěšnějších sportovců z Berounska za rok 2022. V Kulturním domě Plzeňka se totiž uskutečnil další ročník této prestižní ankety, kterou společně s městem Beroun a Českou unií sportu pořádá agentura Sport Action.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo