VOLNÝ ČAS / Náš tip

Nový web nabízí interaktivní mapu hřbitova
 
Autor / zdroj foto: Stanislava Tichá

Nymburk

Nové webové stránky města Nymburk nabízejí zajímavou službu – mapovou aplikaci, která vás provede místním hřbitovem. V takzvaném pasportu hřbitova najdete všechna zdokumentovaná hrobová místa. V aplikaci lze vyhledávat podle jména pohřbeného nebo podle čísla hrobového místa. Letošní novinka funguje ve zkušebním provozu a je praktickým pomocníkem pro Hřbitovní správu i širokou veřejnost.

„V interaktivní mapě lze nalézt nejen samotné umístění hrobových míst, praktické jsou i údaje o době, na kterou je místo zaplaceno nebo zda je volné k pronajmutí. Informace z pasportu mohou být zajímavé také pro tvůrce rodokmenů. Na hřbitově pak můžete aplikaci ve svém chytrém telefonu využít i jako praktickou navigaci,“ přiblížila interaktivní novinku místostarostka Stanislava Tichá.

Pasport naleznete na webu města pod záložkou Mapové aplikace. Zde jsou k dispozici i další mapy, jako odpadového hospodářství, katastrální, turistická mapa či historické letecké snímky města.

„Poděkování za přípravu pasportu náleží našemu odboru IT. Stále se na něm pracuje, opravují a doplňují se importovaná data. Aktualizujeme například i vrstvu, kde naleznete místa posledního odpočinku významných osobností. Pokud uživatelé objeví v aplikaci chybu, mohou nás o ní informovat přímo prostřednictvím formuláře, který se zobrazí po kliknutí na hrobové místo,“ doplnila Stanislava Tichá.

Autor / zdroj: Olga Vendlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.