AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Olympie a Klaudiánova nemocnice pořádají náborovou akci dárců krve
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Mladá Boleslav

Klaudiánova nemocnice se připojila k celokrajské náborové kampani Buď superhrdina, která motivuje k dárcovství krve v nemocnicích. Společně s nákupním centrem Olympia pořádá mladoboleslavská nemocnice v sobotu 19. listopadu akci s názvem: Daruj krev a buď hrdina. Vrcholem programu bude koncert mladoboleslavských kapel na podporu dárcovství krve v Klaudiánově nemocnici. Koncert odstartuje ve 13 hodin a těšit se můžete na ABBA girls, kapelu K.A.F.E a No Talent. Koncert bude moderovat Filip Šubr.

Program v Olympii odstartuje v sobotu v 11 hodin. Bude například možné zjistit svoji krevní skupinu. Lidé se dozví o podmínkách darování krve a plamy v nemocnici. Na místě bude možné prohlédnout si i některé vybavení, které je potřeba k darování. Pro děti budou díky nemocničním dobrovolníkům zajištěny tvořivé dílničky. Dobrovolníci představí své aktivity a bude možné pomazlit skutečného canisterapeutického psa. Ve vestibulu nákupního centra bude k vidění výstava o dárcovství kostní dřeně. Tu připravila organizace Nábor hrdinů, která s nemocnicí aktivně spolupracuje. V rámci akce tak bude možné získat informace o darování kostní dřeně nebo se přímo zapsat do seznamu potencionálních dárců.

Návštěvníci se mohou těšit i na stánek Českého červeného kříže, kde si lidé vyzkouší první pomoc. U hlavního vchodu nákupního centra bude výstava vozového parku nemocnice. Zaměstnanci nemocnice budou připraveni uvnitř nákupního centra představit vybavení sanitek a seznámit veřejnost se zajímavostmi ze své práce. Přítomna bude i Zaměstnanecká pojišťovna ŠKODA, která dárcovství krve aktivně podporuje. Zájemci mohou využít fotobudku, kde si lidé budou moci pořídit svoji fotku se superhrdinským tématem.

Klaudiánova nemocnice měla v roce 2021 v registru celkem 4728 dárců (z to bylo 506 prvodárců). Letos přišlo poprvé darovat prozatím téměř 400 lidí. V roce 2021 provedla mladoboleslavská transfuzní stanice 6568 odběrů, letos to je již téměř 5400 odběrů. Dále bylo v roce 2021 provedeno 8371 odběrů plazmy, letos je to prozatím téměř 5500 odběrů.

Autor / zdroj: Hana Kopalová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.