KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum zemědělské techniky Čáslav představuje jedinečnou přehlídku zemědělských strojů, mlátiček, kombajnů i traktorů
 
Autor / zdroj foto: Muzeum zemědělské techniky Čáslav

Muzeum zemědělské techniky Čáslav / Čáslav

Muzeum zemědělské techniky Čáslav se nachází v rozsáhlých objektech bývalého vojenského autoparku. Můžete zde najít depozitáře a expozice zaměřené především na mechanizaci rostlinné výroby, energetické zdroje v zemědělství a dopravu. V muzeu můžete vypustit děti na odrážedlech nebo koloběžkách, a nebo ještě líp - půjčit si šlapací káru a nechat je drandit mezi budovami.

Stroje jsou umístěny v moderní expozici i v částečně zpřístupněných depozitářích. K vidění jsou tu například modely značek Zetor, Svoboda, Wichterle a Kovářík, John Deer i vzácné prototypy, k jejichž sériové výrobě nikdy nedošlo.

Národní zemědělské muzeum bylo založeno v roce 1918, nicméně jeho nejstarší součást, muzeum na loveckém zámku Ohrada, zahájila činnost již roku 1842, a patrně je tak nejstarším specializovaným lesnicko-loveckým muzeem nejen v České republice, ale i v Evropě.

Přímo v Čáslavi se nalézá jedno z nejstarších městských muzeí v Čechách, nedaleko je další pobočka Národního zemědělského muzea –empírový zámek Kačina (muzeum českého venkova), Kutná Hora se svými památkami, novogotický zámek Žleby i obora s bílými jeleny v Žehušicích.


Dřinu strojům? Dřinu strojům!
Zjistěte, co stojí za vývojem zemědělské techniky v kontextu s významnými českými i světovými událostmi. Věci neběží osamoceně, rozvoj techniky a technologií vždy souvisí s rozvojem celé společnosti. Nejde jen o vývoj zemědělské techniky jako takové, ale i o vývoj a možnosti využívání energie v oblasti pohonu strojů. Myslíte, že zemědělství je konzervativní obor, kam novinky přicházely o krok později? Nenechte se zmást, tradiční neznamená zastaralé.

Kromě samotných dějin českého zemědělského strojnictví se vám představí i dějiny podnikání ve strojnictví zemědělském, které v každém časovém období reprezentují česká jména a významné české firmy.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.