KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna Hradišť v obci Kadlín.
Z rozhledny Hradišť je možné vidět Bezděz, Ralsko, Ještěd. Má i své razítko
Rozhledna Hradišť v obci Kadlín.  
Autor / zdroj foto: Pavel Marek / kadlin.cz

Rozhledna Hradišť / Kadlín

Z rozhledny Hradišť je možné vidět Bezděz, Ralsko, Ještěd, Jizerské hory, ale také Krkonoše. Dále např. Milešovku v Českém středohoří, Říp a poblíž Vrátenskou horu s rozhlednou v Polomených horách.

Rozhledna Hradišť stojí na návrší nad obcí Kadlín, asi 7 kilometrů jihovýchodně od Mšena ve výšce 314 m. n.m. Na masivním kamenném podstavci je vybudována dřevěná opláštěná konstrukce se schodištěm a krytou vyhlídkou ve výšce 15 metrů. Celá stavba je vysoká 19,1 metru. Stavba byla financována z různých dotačních zdrojů a také z rozpočtu obce Kadlín. Základní kameny stavby jsou očíslovány, kde každé číslo značí dárce darovaného kamene.

Otevření rozhledny pro veřejnost se konalo 9. září 2006 spolu s otevřením venkovské expozice v obci Kadlín.

Z rozhledny je možné vidět Bezděz, Ralsko, Ještěd, Jizerské hory, ale také Krkonoše. Dále např. Milešovku v Českém středohoří, Říp a poblíž Vrátenskou horu s rozhlednou v Polomených horách. 

Cesta k rozhledně
Autem do obce Kadlín. Odtud vás navedou dřevěné šipky s popiskem „Hradišť“. Zaparkujte buď na konci obce, případně můžete dojet až k zákazu vjezdu, kde se rovněž dá zastavit. K rozhledně je to pak méně než půl kilometru po asfaltové cestě.

Zajímavosti
Zajímavostí je také venkovská expozice v obci Kadlín, která vás seznámí s prací venkovského kováře, selskou technikou, pak je zde také expozice motyček a polních plodin. Naučná stezka ale i kostel Sv. Jakuba Většího.

Rozhledna má od roku 2014 své vlastní razítko, které je možné dostat v pokladně muzea Kadlín.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.