KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Plavecký bazén rakovnického aquaparku.
Aquapark Rakovník
Plavecký bazén rakovnického aquaparku.  
Autor / zdroj foto: Aquapark Rakovník

Aquapark Rakovník / Rakovník

Venkovní i vnitřní plavecký bazén, dva tobogány se světelnými efekty, divokou řeku, vířivky, sauny i dětské brouzdaliště. To všechno najdete na rakovnickém aquaparku, který potěší všechny milovníky vodních radovánek.

Hlavní atrakcí rakovnického aquaparku jsou dva tobogány se světelnými efekty. Modrý je dlouhý 84 metry, střední náročnosti s hloubkou dojezdu 0,3 metru. Oranžový je dlouhý 53 metry, střední náročnosti s hloubkou dojezdu 0,3 metru. Oba tobogány jsou pro děti od 10 let. Teplota vody v obou dojezdech je do 28°C. V tubusech se střídají tmavé části a světelné části.

Atraktivním zpestřením rekreačního bazénu v pavilonu vodních atrakcí je divoká řeka, kde se můžete nechat jen tak unášet vodním proudem, nebo se naopak pokusit plavat proti proudu. V tomto bazénu jsou vytvořené slzy, kde si můžete udělat svoje vlastní vlny a nechat se houpat. Hloubka bazénu je 1,1 metru.

K odpočinku a relaxaci jsou k dispozici dvě vířivky. Větší pojme 12 sedících návštěvníků na masážní lavici. Druhá má kapacitu 9 sedících návštěvníků na masážní lavici.

Vířivky jsou obloženy keramickou mozaikou, uvnitř je ve středu integrován bubler a na zádové straně opěradla jsou instalovány vodní masážní trysky.

Teplota ve vířivkách je udržována na hodnotě 34 až 36°C. Doba pobytu ve vířivkách je ze zdravotních důvodů doporučena na maximálně 20 minut.

Kneippův chodník
Kneippova lázeň je vodoléčebnou otužovací procedurou, která též zrychluje metabolismus. Podstatou Kneippovy lázně je ochlazování a ohřívání nohou s použitím vody tzv. kontrastní lázni, kterou popsal Sebastian Kneipp.

Není striktně předepsáno pořadí, ve kterém má uživatel vstupovat do Kneippovy lázně (teplá / studená). Je doporučeno zvolna v bazénu přešlapovat z nohy na nohu a zhruba po 1 minutě (individuální záležitost) se překročí do sousedního bazénku. Teplý bazének bude mít vodu teplou kolem 40°C a studený bazének bude mít vodu kolem 10°C.

Dětské vnitřní brouzdaliště
Dětské brouzdaliště má hloubku 0,1 až 0,4 metru. Teplota vody je od 30 do 32°C a slouží pro děti od 1 roku do 6 let. V brouzdališti jsou dětské herní prvky např. hřib, skluzavka.

Plavecké bazény
Klasický pětadvacetimetrový plavecký bazén nabízí šest plaveckých drah, je využíván především pro školní výuku plavání, tréninky KPS Rakovník. Hloubka bazénu je 1,2 až 1,6 metru. Jsou zde vyhrazené dráhy pro veřejnost, které jsou určeny pro kondiční plavání. Teplota vody pro kondiční plavání se pohybuje kolem standardních 27,3°C.

Ve venkovním areálu se nachází klasický pětadvacetimetrový plavecký bazén s hloubkou 1,2 až 1,6 metru. K dispozici je dětské brouzdaliště s hloubkou 0,1 až 0,4 metru.

Ve venkovním areálu jsou sprchy, WC, imobilní převlékárny a pro děti dětské hřiště.

Parní lázně
Parní lázeň je speciálně upravená místnost, která je vyhřívaná na 45°C a vlhkost dosahuje až 100%. Kombinace tepla a vlhka má na organismus řadu pozitivních účinků. V parní lázni, podobně jako v sauně, dochází k otevírání pórů a k výraznému pocení, ale vysoká vlhkost vzduchu znemožňuje odpařování potu a potlačuje tak následné ochlazování těla, přičemž pot z těla stéká. Parní lázeň podporuje správné fungování kardiovaskulárního, nervového a hormonálního systému, uvolňuje svaly, zlepšuje metabolismus, detoxikuje organismus a při pravidelném navštěvování zvyšuje obranyschopnost organismu. Pobyt v parní lázni odbourává stres a uvolňuje mysl.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Aquaparku Rakovník.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.