Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Letní kino v podhradí Karlštejna: Děti uvidí v srpnu ještě dvě pohádky
Stalo se již tradicí, že městys Karlštejn pořádá letní kino v areálu úřadu městyse v Karlštejně u řeky Berounky. Do konce srpna mohou děti zhlédnout ještě dvě pohádky.
V berounském muzeu se můžete vydat dávno do minulosti
Vydejte se na jeden den s geologem do dávné minulosti a najděte si svou zkamenělinu. Muzeum Českého krasu v Berouně představuje nový celodenní program s geologem o kamenech i zkamenělinách.
Hradozámecká noc nabídne vystoupení loutkařů nebo pozorování noční oblohy
Hradozámecká noc. Tak se jmenuje akce, při které návštěvníci v sobotu 25. srpna na Starém zámku Hořovice uvidí vystoupení loutkařů, koncert Plzeňského žesťového kvintetu k výročí 100 let vzniku republiky nebo uslyší povídání o zajímavých nebeských úkazech.
Otevření Klubové scény s Andreou Ruilovou-Barzola
Otevření komorní Klubové scény, která vznikala v létě 2018 v prostorách bývalé cukrárny v KD Plzeňka, s ekvádorskou zpěvačkou.
Zámek Konopiště ožije muzikálem Alenka v kraji zázraků
Alenka v kraji zázraků. Tak se jmenuje muzikál, který bude k vidění také na zámku Konopiště, kam zavítá v pátek 24. srpna. Začne v 21 hodin.
Osudový srpen 1968 v Benešově
Na úterý 21. srpna 2018 připravilo město Benešov ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem vzpomínkový program s názvem Osudový srpen 1968 - Odkaz všem generacím!
Co dělat, když výlet překazí bouřka? Hlavně se rychle schovat
Určitě už mnozí zažili situaci, kdy se za pěkného počasí vydali na výlet, ale náhlá změna počasí jim udělala čáru přes rozpočet. Přeháňka se dá ještě vydržet, ale co dělat, když člověka zastihne bouřka?
Veselice na Berounce připomene vznik Československa
Soutěže, vodní atrakce, skákací hrad, hudba, módní přehlídka, první pokus o překonání rekordu v množství naráz soulodících plavidel z roku 2015. To všechno bude součástí veselice v Kempu Beroun, která se uskuteční v sobotu 18. srpna od 10 do 22 hodin.
Bardejov opět ožije tradičním historickým jarmarkem
Nejnavštěvovanější akce na severovýchodě Slovenska – tradiční Bardejovský jarmark, přivítá od čtvrtka 23. do neděle 26. srpna 2018 tisíce návštěvníků.
Letní kino v půli září ovládnou svalnatí muži s pilami a sekerami ve svých silných pažích
Letos jste měli příležitost si tento sport obhlédnout při Family Festu, druhou šanci budete mít v sobotu 15. září od 12 hodin v areálu Letního kina Příbram. Vstup na zhruba pěti hodinovou show je zdarma.
13 14 15 16 17 18 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VYNÁLEZY

7. března 1876

obdržel Alexander Graham Bell patent na telefon.

OBJEVY

7. března 1912

zveřejnil Roald Amundsen, že jeho výprava, která se vrátila už v prosinci 1911, dosáhla jižního pólu.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí