SPORT / Fotbal

Tribuna fotbalového stadionu projde rekonstrukcí
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: sfc.cz

Opava

Již několik let se hovoří o nutnosti opravy tribuny F na městském fotbalovém stadionu, která je ve velmi špatném technickém stavu. Ačkoliv byla akce dlouhodobě plánována, stále se odkládala. Nyní se tribuna konečně dočká rekonstrukce, na tu je ideální doba vzhledem k tomu, že na fotbal nesmějí chodit diváci.

Střecha z hliníku o celkové ploše 1250 m2 bude nahrazena novou z pozinkovaného trapézového plechu, stejný materiál nahradí i stěny, které byly původně z plechu vlnitého. „Výměny se dočká i podlaha, ta bude shodná, jako na sousední tribuně H. Celá ocelová konstrukce dostane nový nátěr, nový bude i svod dešťové vody,“ vyjmenovává náměstek primátora Petr Orieščik.

Rekonstrukce, jejíž nutnost vychází ze statického posudku, vyjde město na necelých 6,3 milionu korun. Peníze přitom byly alokovány již v rozpočtu loňského roku. „S pracemi se začne ještě v průběhu března, hotovo musí být podle smlouvy nejpozději na konci srpna,“ uzavírá náměstek Orieščik.

„Jsme velice rádi, že se nám po několikaleté snaze podařilo prosadit záměr rekonstrukce tribuny F Městského stadionu v Opavě. Ta je ze všech tribun v nejhorším technickém stavu, proto jsme rádi, že město vyslyšelo naši žádost a vyhlásilo výběrové řízení na její rekonstrukci, která bude zahájena letos v březnu,“  řekl pro klubový web ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.

Autor / zdroj: Lada Dobrovolná

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.