KULTURA / Kultura

Prodloužený víkend ve Středočeském kraji lákal na kulturní akce
 
Autor / zdroj foto: kr-stredocesky.cz

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Kdo o prodlouženém víkendu pohrdl pouhým povalováním se u vody, mohl strávit příjemné chvilky na několika kulturních akcích, které se ve Středočeském kraji konaly. Kdo o prodlouženém víkendu pohrdl pouhým povalováním se u vody, mohl strávit příjemné chvilky na několika kulturních akcích, které se ve Středočeském kraji konaly.

Například v Bakově nad Jizerou se v sobotu uskutečnil již 5. ročník pojizerského folklorního festivalu. Akce, která se konala i za podpory Středočeského kraje, se zúčastnil i náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička(ČSSD) a radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek (KSČM).

Festival začal živým průvodem, kterým se účastníci přesunuli od Komenského sadů na Mírové náměstí. Mezi zúčastněnými soubory byly třeba DFS Kominíček z Malé Bělé, Osmikráska z Prahy, FS Lipina z Vracova, Veselá Partyja z Boršic či NS Dúbrava z Dubňan. V průběhu festivalu byla otevřená i výstava s legionářskou tématikou v muzeu Bakovska a staročeský jarmark a součástí akce byl i pietní akt u pomníku padlých v první světové válce v Komenského sadech.

V Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy se pro změnu konal již 10. ročník tradičního muzejního potlachu, na kterém opět nechyběl radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

„Venkovní prostředí muzea poskytuje ideální prostor i pro potlachy, letos byl navíc obohacen o unikátní výstavu z historie trampského hnutí v prostorách Konírny,“ konstatoval.

Ve velkém horku vystoupila řada známých trampských kapel i zástupci nové generace, kteří přítomné příjemně překvapili. Akci pořádá muzeum ve spolupráci s Tramp clubem Praha.

V muzeu už od 27. června probíhá výstava Tramping od Setona po současnost, která popisuje témata jako táboření tramping, woodcraft. Součástí výstavy je i funkční model srubu. Výstavu bude možné navštívit až do 18. října.

Autor / zdroj: kr-stredocesky.cz

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.