KULTURA / Hudba

V Řevnicích vyvrcholila letošní Porta
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

ŘEVNICE

V prostorách lesního divadla v Řevnicích se ve dnech 26.–28. června konalo Národní finále festivalu Porta. Letošní již 49. ročník přehlídky folkové, trampské a country hudby kraj podpořil částkou sto tisíc korun z Fondu hejtmana Středočeského kraje.

„Tento festival nemá svým rozsahem u nás obdoby. Že finále hostí dlouhodobě Středočeský kraj, je určitě velká pocta. Portou prošla během její historie řada dnes již významných kapel. Uvidíme, kam se za několik let dostanou letošní finalisté,“ řekl radní Štefek.

Hlavní náplní finále je vyvrcholení celorepublikové soutěže a vystoupení našich předních umělců v oblasti trampské, folkové a country hudby. Na pódiu nechyběli Jitka Vrbová se Stanislavem Chmelíkem, Petr Bende, Věra Martinová, Asonance, Buty či Robert Křesťan. Mimo finalistů vystoupily též úspěšné kapely loňského ročníku a diváky zaujal i Antonín Pevala, vítěz kytarové soutěže Svazu autorů a interpretů (SAI) 2014.

Festival Porta začíná v patnácti oblastních kolech, z nichž poroty vyberou nejlepší účastníky do národního interpretačního finále Porty v Řevnicích či do česko-slovenské autorské soutěže Mezinárodní Porty v Ústí nad Labem.

Letošní 49. ročník vyhrála a s keramickou soškou z Řevnic odjela skupina Trapas. Na dalších místech skončily Tchei-chan v duu a Melda & spol. Zvláštní cenu poroty získala skupina Z hecu, v on-line hlasování ePorty obdržela nejlepší hodnocení Kristína Nídlová, na dalších místech skončily Alternativa a Trapas.

„Oceňuji také, že v rámci Porty se může každý, kdo muzicíruje a chce se pochlubit svým uměním, přihlásit na speciální akustickou scénu OupnPorta a vyzkoušet si zpívat před publikem,“ doplnil radní Štefek.

Autor / zdroj: kr-stredocesky.cz

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.