KULTURA / Hudba

Kryštof vydává nové album Srdcebeat
Kryštof. 
Autor / zdroj foto: promo foto

Čekání fanoušků je u konce. Po třech letech od alba Inzerát kapela Kryštof vydává 1. června novou desku nazvanou Srdcebeat. Kryštof v rámci vydání alba chystá dva neveřejné klubové koncerty a také výpravný videoklip, který doprovodí nový singl Ty a já. Na podzim pak Kryštof vyrazí na velké halové turné.

Kryštof při natáčení ve studiu Sono poblíž Prahy a při mixu a masteringu v New Yorku vsadil na moderní popový zvuk, v němž se prolínají klasické rockové nástroje s dechy a elektronikou. Kapela opět spolupracovala s americkými producenty Yaronem Fuchsem a Idem Zmishlanym. Ten má za sebou práci na albu Handwritten zpěváka Shawna Mendese, které letos patří k nejprodávanějším v USA.

“Nechali jsme se ovlivnit věcmi, které se teď v muzice dějí. Asi nejdál jsme došli v písničce Vysněnokrajina. Je pro mě zásadní, i když sound celého alba vlastně neodráží,” říká zpěvák Richard Krajčo.

Optimismus, euforie, láska i trochu melancholie - to vše skrývá nové album, počínaje úvodní rozjuchanou skladbou Každé ráno a konče vygradovanou baladou Ty a já. Nechybí ani titulní Srdcebeat, který dobyl česká hudební rádia. Na albu nechybí ani příval energie v balkánském stylu, jak je na albech kapely zvykem; dostal název Invaze. V křehkém duetu Přiznání si pak kapela přizvala jako hosta zpěvačku Lenny a Fernanda Saunderse, baskytaristu legendárního Lou Reeda.

“Album Srdcebeat je dle mého lepší než Inzerát. Je to album, které by obstálo na kterémkoliv místě planety. Silné melodie, moderní zvuk, Richardovo charisma. Kdyby kluci nezpívali v češtině, byla by z nich celosvětová hvězda,” míní producent Yaron Fuchs.

Od poloviny května si lze album Srdcebeat, které kapela vydává ve spolupráci s Universal Music, předobjednat v digitálním obchodě iTunes. Deska se okamžitě vyhoupla do čela tamního tuzemského žebříčku. Od 1. června pak bude kromě klasických prodejních míst k dostání také ve všech značkových i partnerských prodejnách T-Mobile, pro zákazníky operátora navíc s více než 20% slevou za 269 Kč.

Klasické CD bude obsahovat deset nových písní, stejně jako vinylová verze. Digitální streaming pak nabídne navíc několik bonusů - Srdcebeat a Otázky (Remixed by Johny Rainbow), Ty a já a Mou vinou v remixech Jirky Buriana.

Do konce června se v televizích a na internetu objeví nový videoklip k baladě Ty a já. Výpravný filmový příběh napsala a režírovala Karin Babinská, za kameru se postavil uznávaný britský tvůrce Sam McCurdy. V hlavních rolích gangsterského příběhu se objeví Richard Krajčo a Hana Vagnerová.

Celodenní natáčení v Praze a Berouně měla pod palcem firma Film United v čele s Rickem McCallumem, producentem tří dílů Star Wars. “Rick pomohl Karin s režírováním druhého štábu a docela si to užíval. Naposledy dělal na videoklipu někdy před třiceti lety pro Rolling Stones. Celý jeho tým byl úžasný a vše při natáčení klapalo jak na drátkách, byla to opravdu americká produkce,” říká Krajčo.

Kryštof poprvé představí všechny nové písně naživo v červnu na dvou speciálních klubových koncertech, které budou přístupné jen výhercům různých soutěží. První koncert se skuteční 12. června v Ostravě, druhý o čtyři dny později v Praze. “Fanoušci mají šanci, pokud budou sledovat naše facebookové stránky či si stáhnou naši mobilní aplikaci,” podotýká Krajčo.

Na podzim se pak Kryštof vydá s novým albem na velké halové turné. Začne 19. a 20. října v Ostravě. 23. a 24. října Kryštof zavítá do Brna. V Praze se kapela představí 27. a 28. října v O2 Areně, poslední říjnový den se dočká Liberec. Srdcebeat Tour vyvrcholí 3. listopadu v Pardubicích.

Vstupenky jsou k dostání za 490 Kč ke stání a za 590 Kč k sezení. Zákazníci T-Mobile mohou na všechny vstupenky získat 10% slevu, a to prostřednictvím portálu www.nasimproradost.cz. Předprodej zajišťuje Ticketstream s výjimkou Prahy, kde si fanoušci musí koupit lístky v síti Ticketportal, v Liberci pak mohou využít navíc Ticketpro.

Partnery Kryštof Srdcebeat Tour jsou přední tuzemský operátor T-Mobile a holding Agrofert, kteří navazují na úspěšnou spolupráci s kapelou z předchozích let včetně loňských Kryštof Kempů a stali se generálními partnery turné i nového alba kapely. Chybět nebude ani dlouhodobý partner kapely pivovar Ostravar, který v halách nabídne fanouškům kus Ostravy včetně ostravského piva.

Kryštof s sebou vezme na turné dva nadějné tuzemské interprety. Se zpěvačkou Lenny se mohli fanoušci potkat v akustické podobě již na Kryštof Kempech, nyní se předvede s plnokrevnou kapelou. Druhá předkapela Mirai se nedávno představila českému hudebnímu světu singlem Dítě robotí a chystá vydání svého debutového alba.

Autor / zdroj: Jiří Sedlák

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.