AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Valentýnské darování krve v trutnovské nemocnici
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage / Leviathan

Trutnov

Zatímco v kalendáři je pro valentýnský svátek vyhrazen pouze jeden den v roce, na transfúzním oddělení trutnovské nemocnice bude letošní Valentýn dvoudenní. Prakticky to znamená, že pro všechny dárce, kteří v úterý 14. nebo ve středu 15. února přijdou darovat krev či krevní plazmu, bude připraveno slavnostnější občerstvení. Všichni příchozí dárci se mohou těšit na skvělé řízky připravené v kuchyni Oblastní nemocnice Trutnov.

„Svátek sv. Valentýna není jen svátkem všech zamilovaných, ale i oslavou přátelství, lásky a partnerských vztahů. Darujte společně krev ve dvojici, anebo přijďte a zapojte se do dárcovství krve sami. Pomůžete tím zachránit život zraněným a nemocným, na které doma také někdo čeká,“ říká primář transfúzního a hematologického oddělení, MUDr. Josef Kunčar a dodává: A protože se říká, že "láska prochází žaludkem, chystáme pro naše dárce odměnu v podobě nadstandartního občerstvení.“

Usměvavý tým dárcovského úseku trutnovské nemocnice s radostí uvítá nové i již registrované dárce. Dárcem krve se může stát každý občan ČR ve věku 18-60 let. Nezbytnou podmínkou je hmotnost nad 50 let a dobrý zdravotní stav.

Za každé bezplatné darování krve si mohou dárci v daňovém přiznání odečíst 3 000 Kč ze základu daně. Pokud jsou zaměstnaní, mají zároveň nárok na pracovní volno v den odběru s plnou náhradou mzdy.

TRANSFÚZNÍ ODDĚLENÍ TRUTNOVSKÉ NEMOCNICE
Slezská 166, Trutnov

Úterý 14. 2. 2023

6:30 – 9:30 odběr krve (prvodárci i registrovaní)
6:30 – 12:00 odběr plazmy
(pouze registrovaní dárci)

Středa 15. 2. 2023

6:30 – 12:00 odběr plazmy (pouze registrovaní dárci)

Autor / zdroj: Lucie Chytilová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.