VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Nymburk zazvoní Vánocům na rozloučenou a na shledanou

Letos se poprvé oficiálně rozloučíme s vánočním časem akcí Tříkrálové zvonění. Setkání u stromu na Náměstí Přemyslovců se uskuteční v pátek 6. ledna na Tři krále od 17 hodin. Kromě symbolického zhasnutí vánočního stromu se účastníci mohou těšit na ohňovou show a další program.

„Bylo nám líto, že vánoční stromek, který nám zdobí nymburské náměstí vždy po několik týdnů, každý rok v tichosti zhasnul a zmizel. Proto jsme letos poprvé připravili rozloučení s ním i celým obdobím Vánoc, a to nejen veselé, ale i dobročinné. Vyzýváme děti jakéhokoliv věku, aby si přinesly zvonečky a společně zazvoníme na rozloučenou vánočnímu času a stromečku. Na Tři krále také ukončíme naši sbírku pro opuštěné kočičky a bohatou nadílku předáme útulku CATky Poděbrady. Dárky pro kočky můžete přinést ještě na akci. Za všechny dary děkujeme!“ uvedla místostarostka a iniciátorka sbírky Stanislava Tichá.

Během Vánočního zvonění budou mít lidé možnost přispět také do kasičky tradiční celorepublikové Tříkrálové sbírky. Výtěžek z největší dobročinné sbírkové akce v České republice pomáhá statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity České republiky.

Nymburské kulturní centrum připravilo další program s akrobatickým příběhem vyprávěným ohněm a koledami v podání dětského sboru Pastelky. Humorná fireshow s množstvím ohnivých a pyrotechnických efektů představí nadmíru zapáleného vědce a doutnající mechanické bytosti. Loučení s vánočním časem zpříjemní stánek s občerstvením.

Autor / zdroj: Olga Vendlová


 
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.