AKTUÁLNĚ / Aktuálně

V Nemocnici Mělník se otevírá centrum magnetické rezonance. Zkrátí se čekací lhůty i rychlost vyšetření
 
Autor / zdroj foto: Boris Stojanov

Mělník

V Nemocnici Mělník se rozšiřuje specializovaná zdravotní péče pro pacienty. V březnu společnost MR Centrum Mělník, s.r.o. v budově polikliniky otevřela samostatné pracoviště magnetické rezonance. Moderní vybavení centra a špičkový přístroj k vyšetření přispějí ke kvalitnějším a rychlejším výsledkům, které si budou moci lékaři sdílet prostřednictvím webového portálu.

Pacienti už nemusejí dojíždět do hlavního města, čekací lhůty se zkrátí

Díky otevření MR Centrum Mělník získá nemocnice pro své pacienty kvalitní diagnostické služby a vyšetření magnetickou rezonancí. „Doposud na magnetickou rezonanci museli lidé dojíždět do Prahy, proto je otevření nového zázemí přímo v areálu nemocnice výjimečnou událostí. Navíc dojde ke zkrácení čekacích lhůt, a to na cca pět dní,“ uvádí MUDr. Radek Havlas, lékařský ředitel a primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Mělník, kterou provozuje společnost Mělnická zdravotní, a. s., člen skupiny VAMED MEDITERRA a.s. Kompletní péči při vyšetřeních v centru poskytne vysoce erudovaný a profesionální tým s dlouholetými zkušenostmi v čele s vedoucí lékařkou MUDr. Evou Matekovou.

Moderní vybavení zajistí kvalitu a rychlost vyšetření

Pracoviště magnetické rezonance, které bude provozovat externí firma, má k dispozici moderní MR přístroj Siemens Magnetom Altea o síle magnetického pole 1,5T. „Jeho jedinečná technologie umožňuje vysokou kvalitu obrazu a zobrazovací diagnostiky. I díky tomu jsou lékaři schopni zajistit standardní typy MR scanování v oblasti mozku a míchy, muskuloskeletálního systému i vyšetření hrudníku, břicha a pánve. Výhodou novějších technologií je výrazně kratší vyšetřovací doba a vyšší komfort pro pacienty,“ vyjádřila se MUDr. Eva Mateková, vedoucí lékařka pracoviště MR Centrum Mělník.

Lékaři budou moci mezi sebou sdílet výsledky online

Výsledky vyšetření budou moci lékaři sdílet prostřednictvím portálu www.eradiologie.cz, čímž se zrychlí celý proces. Registrace je bezplatná. Lékař může vyplnit a zaslat žádanku na vyšetření online přímo do systému MR centra, přečíst si nález po vyšetření pacienta a také stáhnout kompletní obrazovou dokumentaci. Výsledky z vyšetření budou po přihlášení do portálu dostupné i pacientům kdykoliv a kdekoliv bez nutnosti návštěvy pracoviště, vyšetřujícího nebo odesílajícího lékaře.

Přihlášení na vyšetření magnetickou rezonancí

Pacientům z mělnického regionu, kteří potřebují provést vyšetření magnetickou rezonancí, přináší Nemocnice Mělník významné rozšíření poskytované zdravotní péče. Nové pracoviště MR Centrum Mělník naleznou v prostorách nemocnice. Samostatný vchod vede z ulice Pražská. Ohledně termínů na vyšetření mohou pacienti kontaktovat centrum na e-mailu info@mr-melnik.cz nebo telefonicky +420 318 690 183. Další informace zájemci naleznou na webu nemocnice.

Autor / zdroj: Petra Plutnarová?

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.