AKTUÁLNĚ / Aktuálně

V roce 2021 už nemusíte v Nymburku na úřad pro známku na popelnice
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage/Leviathan

Nymburk

Díky loni zavedeným evidenčním známkám s trvalou platností už občané nemusí chodit na městský úřad pro novou známku na popelnici. Roční poplatek za svoz odpadu mohou uhradit z pohodlí domova.

Letos už na úřad pro známku na popelnice nemusíte. Loni v lednu město zavedlo a předávalo občanům známky na popelnice s trvalou platností. Pokud tuto novou známku máte, poplatek za svoz odpadu můžete uhradit složenkou či převodem z účtu.

Poplatek je splatný do 30. června 2021. Je důležité uhradit jej jednorázově pod správným variabilním symbolem. Variabilní symbol najdete na pokladních dokladech z minulých let nebo na složenkách, které budou postupně rozeslány zhruba šesti tisícům poplatníků ve městě. Pokud byste potřebovali tento variabilní symbol zjistit a nevíte jak, volejte na telefonní číslo 325 501 459, kde vám poradí.

Pokud je pro vás příjemnější uhradit poplatek přímo v pokladně městského úřadu, samozřejmě můžete stejně jako v minulých letech zaplatit tímto způsobem. Provozní doba pokladny je vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením výrazně omezena. 

Základní výše poplatku činí 860 Kč, číslo účtu 19-504359359/0800, desetimístný VS. V případě osvobození občanů ve věku 90 let a více a úlev pro poplatníky ve věku 70 a více a dětí ve věku 6 let a méně není třeba kontaktovat správce poplatku.

Stručný přehled

Fyzická osoba ve věku 7 - 69 let, která je v obci přihlášená - 860,- Kč.

Fyzická osoba, která je v obci přihlášená a v roce 2021 dosáhne věku 70 let a více (do 89 let včetně) nebo věku 6 let a méně -  500,- Kč. Poplatek zůstává stejný jako loni.

Fyzická osoba, která je v obci přihlášená a v roce 2021 dosáhne 90 let a více – osvobozena.

Fyzická osoba, která vlastní stavbu určenou k ind. rekreaci a je v obci přihlášená - 380,- Kč.

Fyzická osoba, která vlastní stavbu určenou k ind. rekreaci a v obci přihlášená není - 860,- Kč.

Fyzická osoba, která má ve vlastnictví byt nebo rodinný dům - 860,- Kč.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.