AKTUÁLNĚ / Společnost

Zimovčák na kostitřasu přivedl NA KOLE DĚTEM do Roztok
Zimovčák na kostitřasu přivedl NA KOLE DĚTEM do Roztok. 
Autor / zdroj foto: Marcela Uhlíková

PRAHA

V pátek, něco málo po desáté hodině, o pár minut dříve než říkal itinerář, dorazil na nádvoří Středočeského muzea v Roztokách téměř sedmdesátičlenný peloton charitativní tour NA KOLE DĚTEM.

Do Roztok přivedl jezdce fenomenální Josef Zimovčák jedoucí na jednokole, populárním kostitřasu, v jehož sedle projel Tour de France a zúčastnil se přejezdu alpských etap Giro d´Italia a Vuelty. Josef Zimovčák, zakladatel a patron NA KOLE DĚTEM, převzal z rukou místostarosty Roztok Tomáše Novotného šek na 10.000 Kč, které město věnovalo na podporu dětí majících za sebou onkologickou léčbu, na pokrytí nákladů jejich rekondičních pobytů. „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně," tak zní motto projektu, na který je možné přispět prostřednictvím veřejné sbírky na číslo účtu: 107-484410267/0100, nebo nákupem propagačních materiálů.

Svou podporu a sympatie akci vyjádřili i žáci ze ZŠ Roztoky v čele s ředitelem školy Petrem Bezděkou a třídním učitelem. Své zastoupení má v pelotonu i muzeum - reprezentuje jej Marcela Šášinková a Petr Vágner, jeden zkušenější cyklista než druhý. Všichni společně v 11:15 vyrazili za zdoláním dalších etapových kilometrů. NA KOLE DĚTEM končí 13. června v Bruntále.

Autor / zdroj: Marcela Uhlíková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.