Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 4.10.2016

Original Swing Band provede ve ŠKODA Muzeu proměnami jazzu

Hudebními proměnami jazzu od jeho počátků až po vrcholné období swingu 30. a první poloviny 40. let provedou ve ŠKODA Muzeu Original Swing Band & Monika Karglová.


Post
Kultura 4.10.2016

Unikátní dražba děl Olbrama Zoubka, Beáty Rajské a dalších umělců podpoří projekt Celé Česko čte dětem

Celostátní osvětová kampaň Celé Česko čte dětem® slaví letos desáté narozeniny. Přední čeští umělci darovali projektu ke kulatému výročí unikátní předměty, které se budou během října dražit v internetové aukci.


Post
Hudba 3.10.2016

Patnáctý Slet bubeníků zahajuje předprodej. Láká na gregoriánský chorál i husitské písně

Jubilejní 15. ročník Sletu bubeníků si vepsal do štítu podtitul “Ktož sú boží bubeníci”.


Post
Přednášky 3.10.2016

Nezmeškejte besedu Jaromír Funke a Kolín

U příležitosti 120 let výročí narození fotografa Jaromíra Funkeho pořádá město Kolín fotografickou besedu „Jaromír Funke a Kolín“. Akce se koná v úterý 4. 10. od 16 hodin v divadelním klubu Scapino.


Post
Hudba 1.10.2016

Festival Talichův Beroun 2016 nabízí klasiku různých epoch, ale i žánrové přesahy

Na přední interprety pěveckého i instrumentálního oboru, komorní tělesa a sbory, na světovou premiéru skladby, ale také na širokospektrální dramaturgii či program akcentující výročí a dílo Wolfganga Amadea Mozarta láká Mezinárodní hudební festival Talichův Beroun 2016.


Post
Hudba 29.9.2016

zakázanÝovoce nabralo nebývalou energii a vyráží na dvě koncertní turné současně

Kapela zakázanÝovoce se velmi rychle otřásla z nedávných personálních změn, kdy ke kytaristovi Mejdlovi a baskytaristovi Yarisovi přišli bubeník Tra Vis a za mikrofon a druhou kytaru se postavil Mimi.


Post
Kultura 29.9.2016

Yalla Mladá Boleslav rozvířila Dům Kultury

Taneční večírek Yalla Mladá Boleslav přilákal do mladoboleslavské Felicie příznivce bubnování, příznivce orientálních rytmů a tanců a příznivce pořádající školy tance Shareefa. Divákům se představily sólistky i skupiny z Hradce Králové, z Liberce, z Pardubic, Mladé Boleslavi i ze Sibiře.


Post
Kultura 29.9.2016

Den architektury otevře veřejnosti o víkendu unikátní stavby po celé republice

Krása opuštěných průmyslových areálů, honosných čtvrtí, unikátních staveb a výjimečných interiérů napříč staletími. Historické vily, nečekané výhledy a mimořádné budovy se otevřou o tomto víkendu 1. a 2. října v rámci festivalu Den architektury na 63 místech po České republice.


Post
Hudba 26.9.2016

Luksovo Collegium 1704 se ve Versailles dočkalo neutichajícího aplausu

Poslední zářijová neděle se ve Versailles nesla ve znamení českého triumfu. Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704 pod vedením fenomenálního Václava Lukse zde přednesli jednu z nejpůsobivějších skladeb baroka Missa Salisburgensis českého skladatele Heinricha Bibera.


Post
Kultura 26.9.2016

Přelom září a října bude patřit kolínským seniorům

V termínu od 29.9. do 1.10. se v Kolíně konají Dny seniorů. V duchu motta „Pobavit, poradit, potěšit“ je přichystán bohatý program druhého ročníku oslav tohoto mezinárodního svátku. Můžete se těšit na jízdu řepařskou drážkou, plavání, ukázky nordic walkingu nebo koncert seniory vyhledávané kolínské kapely.


Post
Výstavy 11.9.2016

Loutky a dekorace ze známých Večerníčků v Polabském muzeu v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech zahájilo tématickou výstavu loutek a dekorací z českých animovaných pohádek nazvaných "Chaloupka na vršku" a jiné pohádky z ateliéru Šárky Váchové.


Post
Kultura 6.9.2016

Udělejte si v sobotu 10. září čas a přijďte na Hradešín

V tento den se bude v odpoledne a večer konat regionální akce „Hradešín – Oslava 1111 let“. A to je přece dost dobrý důvod hodit chmury skončených prázdnin a skvělých dovolených za hlavu a přijít na pozvání obce Hradešín a Spolku pro jeho obnovu a rozvoj slavit.


Post
Kultura 5.9.2016

Jára Cimrman se vrací do Českého rozhlasu

Český rozhlas Radiožurnál a Divadlo Járy Cimrmana zahajují celoroční projekt „Půlstoletí s Cimrmanem“. Společně tak oslaví nejen padesát let od chvíle, kdy jméno největšího českého génia poprvé zaznělo v Českém rozhlase, ale hlavně jubilejní padesátou sezonu legendárního divadelního souboru.


Post
Festivaly 29.8.2016

Sobotní ochutnávku festivalu SOUNDTRACK Poděbrady navštívilo více než deset tisíc lidí

Hlavní program sobotního odpoledne, soustředěný v lázeňském parku a na přilehlé kolonádě, patřil všem věkovým kategoriím, nejvíce si však užili rodiče s dětmi.


Post
Festivaly 25.8.2016

Na Konopišti odstartuje první ročník Mountfield PARÁDA festu

Již v sobotu 27. srpna proběhne v přírodním divadle na Konopišti první ročník Mountfield PARÁDA festu, který chystá Lagardere No Limits. Festival slibuje řadu tuzemských hudebních hvězd, jako jsou kapely No Name, Ready Kirken, Těžkej Pokondr, dále Petra Janů, Janek Ledecký, Marek Ztracený, Crossband a nebude chybět ani bubenická show Groove Army.


Post
Festivaly 15.8.2016

V sobotu se budou v Českém Brodě slavit 22. narozeniny Rock for People

V sobotu 20. srpna vypukne narozeninová oslava plná muziky a letní festivalové pohody - na českobrodském atletickém stadionu Na Kutilce se budou slavit 22. narozeniny Rock for People.


Post
Výstavy 7.7.2016

Bob a Bobek, Pat a Mat nebo kreslené vtipy Vladimíra Jiránka

Galerie Středočeského kraje zahájila retrospektivní výstavu HUMOR významného českého ilustrátora Vladimíra Jiránka. Do října jsou v prostorách vizuálních heren a přidružených chodbách k vidění originální kresby z Jiránkova celoživotního díla.


Post
Hudba 16.6.2016

Lucie Vondráčková vyjíždí na své unplugged turné

Zpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková se po třech letech vydává na druhé turné ve své dvacetileté kariéře. Před třemi léty objela 10 velkých hal v Čechách a na Moravě společně s Michalem Davidem, se kterým vyprodala i pražskou O2 arénu.


Post
Film 13.6.2016

Říčanské filmaŘení: V Říčanech se budou promítat už letos světové filmy

V Říčanech se odehraje historicky první filmový festival Říčanské filmaŘení. Promítané snímky se budou pyšnit prestižním oceněním z mezinárodních festivalů a přehlídek.


Post
Výstavy 6.6.2016

XXL pohledů na současné slovenské výtvarné umění v GASK

Vyvrcholení dlouhodobého československého výstavního projektu XXL pohledů na současné slovenské výtvarné umění. Vernisáž proběhne 25. června v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře od 16 hodin.


<< < 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě