Archiv článků - KULTURA

Post
Výstavy 5.12.2018

Tohle je válka v Říčanech

Válka. 1914–1918. To jsou vojáci, střelba, počty mrtvých. Někdy dávno, někde daleko. A vlastně to vůbec není vhodné téma na rodinný víkendový výlet. Máme přeci nárok si odpočinout, pobavit se!


Post
Kultura 4.12.2018

Čertovský Novák Vol. 2 se ponese v duchu jedné velmi známé české pohádky

Přípravy na letošní největší zimní akci v areálu Nového rybníka vrcholí. Celou událost spojuje společné téma a na závěr programu chystají organizátoři překvapení. O zábavu bude rozhodně postaráno.


Post
Vánoce 4.12.2018

Přijďte na Masarykovo náměstí ozdobit stromeček a načerpat vánoční atmosféru

Vánoce se blíží. Přijďte si s dětmi jedno prosincové odpoledne ozdobit vánoční stromeček a načerpat vánoční atmosféru. A sice v neděli 9. prosince na Masarykovo náměstí v Benešově.


Post
Vánoce 3.12.2018

První vánoční trh na zámku Dobříš se koná už tuto sobotu

První vánoční trh se už tuto sobotu 8. prosince uskuteční na nádvoří zámku Dobříš. Mezi prodejci se představí zejména lidé z Dobříše a okolí – místní rybáři, květinářky, šperkaři či zástupci farní charity.


Post
Vánoce 3.12.2018

Vydejte se na ochutnávkovou stezku historickým centrem Kutné Hory

Sladké Vánoce v Kutné Hoře. Tak se jmenuje akce, při které máte možnost projít se krásným historickým centrem města a nechat se unést vánoční atmosférou. Akce, při které ochutnáte cukrářské speciality, se uskuteční v sobotu 8. prosince.


Post
Vánoce 3.12.2018

Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb

Jako každoročně se v době adventu a vánočních svátků můžete v Muzeu lidových staveb v Kouřimi přenést do dob dávno minulých a seznámit se s tím, jaké obyčeje se na českém venkově udržovaly od začátku prosince do svátku Tří králů.


Post
Knihy 3.12.2018

Všechno nebylo tak růžové, jak se dnes z učebnic a oslav výročí může zdát. A děti by to měly vědět

Kniha 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo je jedinečný dokuromán pro mládež o tom, že vznik Československé republiky provázely kromě všeobecného nadšení také oběti a ztráty.


Post
Výstavy 30.11.2018

Výstava umožňuje prohlédnout si originální trojrozměrné filmové scény, loutky i rekvizity

Blíží se advent a s ním radostné čekání na dárečky. Pokud potřebujete ještě předtím zabavit své děti a zkrátit jim čekání na dárky, můžete s nimi zajít na výstavu v Příbrami, která je určena hlavně pro děti.


Post
Vánoce 28.11.2018

Adventní čas nabídne v Mladé Boleslavi opět pestrý program

V neděli 2. prosince začíná rozsvícením vánočního stromu na Staroměstském náměstí symbolicky adventní čas v našem městě. Zazpívá zde Duo Kamelie a dětský pěvecký sbor Ptáčata. Ve stejný den ovšem také odstartují již podruhé večerní adventní trhy na Výstavišti, které potrvají do 23. prosince.


Post
Divadlo 28.11.2018

V Příbrami v sobotu rozsvítí vánoční strom a budou sledovat zcela nový videomapping

I v letošním roce budou v Příbrami společně zahajovat advent, rozsvěcovat vánoční strom a sledovat zcela nový videomapping. Těšit se můžete na sobotu 1. prosince.


Post
Knihy 28.11.2018

Troška s Přeučilem, Hruškovou, Pachmanem, Hořínkovou a dětskými hvězdami pokřtili Nastydlá strašidla

Nová pohádková audiokniha, která vznikla na základě již vydané knížky s názvem Nastydlá strašidla spisovatelky Petry Vychytilové, je na světě. Na křtu CD v pražské kavárně Faux Pas se sešli ti, kteří mají k pohádkám a zajímavým příběhům, velmi blízko.


Post
Film 28.11.2018

Z dětského pořadu TvMiniUni se stane film

Po 144 odvysílaných dílech pořadu TvMiniUni na ČT:D se na přání dětských diváků rozhodli jeho tvůrci přesunout televizní pořad na plátna kin a napsali originální scénář.


Post
Vánoce 27.11.2018

Advent zahájí králodvorští školáci. Vánoční písně a koledy zazpívá Yvetta Blanarovičová

Město Králův Dvůr zve v sobotu 1. prosince obyvatele na Adventní večer. V areálu zámku budou pro děti od 16 hodin připraveny soutěže s názvem Andělská zahrada. O hodinu později pak vystoupí speciální host Yvetta Blanarovičová, která zazpívá vánoční písně a koledy.


Post
Vánoce 26.11.2018

Polabské vánoční trhy nabídnou Mikulášskou nadílku i velkolepý ohňostroj

Lysá nad Labem stejně jako v předešlých letech je i tentokrát dějištěm Polabských vánočních trhů, které si za dobu své existence získaly ohromnou popularitu. Každoročně je navštíví okolo čtyřiceti až padesáti tisíc lidí.


Post
Vánoce 26.11.2018

V Kolíně rozsvítí čtyři vánoční stromy. Každou neděli se uskuteční adventní zastavení

Oproti loňskému roku budou vánoční trhy v Kolíně čtyřdenní. Potrvají od středy 12. do soboty 15. prosince. Každý den bude trh doprovázen i kulturním programem.


Post
Vánoce 26.11.2018

Výstava v kostele sv. Jana Nepomuckého vás zavede do kouzelného světa betlémů

Já sním o Vánocích. Tak se jmenuje výstava, která vás opět zavede do kouzelného světa betlémů, zvyků a vánočních obřadností. Můžete ji navštěvovat v kostele sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře v období od 30. listopadu do 1. ledna.


Post
Vánoce 26.11.2018

Nymburk bude zdobit vánoční strom z Dlouhopolska

Nymburáci si vybrali v anketě města svůj vánoční strom, který bude stát v době adventu na Náměstí Přemyslovců. Vítězem se stal smrk z Dlouhopolska, který se rozsvítí o první adventní neděli 2. prosince. Město si tentokrát připravilo i další novinky.


Post
Vánoce 26.11.2018

Adventní prohlídky na zámku v Hořovicích pro veřejnost

První tři adventní víkendy v prosinci můžete opět navštívit zámek v Hořovicích. Čeká vás prohlídka slavnostně vyzdobeného zámku s výkladem zaměřeným na prožívání adventních a Vánočních tradic.


Post
Vánoce 24.11.2018

Výstava v Polabském muzeu přibližuje, jak trávili Vánoce naši předci

Lidové Vánoce v Polabí. Tak se jmenuje tradiční vánoční výstava, která je k vidění v celém areálu skanzenu Polabského muzea v Poděbradech. Její součástí je také bohatý doprovodný program. Můžete ji navštěvovat do 30. prosince.


Post
Vánoce 24.11.2018

Advent a Vánoce v Benešově

Advent je ve znamení setkávání se s blízkými, rodinou, užívání si příprav na svátky. Předvánoční období je tak v Benešově spojeno s řadou pestrých, slavnostních a kulturních událostí.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě