Archiv článků - KULTURA

Post
Film 30.1.2013

Patrasová a Vorlíček: Němci nám kradou Arabelu

Stejně tak jako pohádku Popelka, chtějí Němci natočit i český seriál Arabela. Nepočítají ale s českými herci. To se nelíbí jak autorovi Václavu Vorlíčkovi (82), tak ani představitelce princezny Xénie Dagmar Patrasové (56).


Post
Televize 28.1.2013

Regionální televizní vysílání je možné naladit i v Příbrami

Celostátní satelitní program regionalnitelevize.cz, který se zaměřuje na regionální zpravodajství z českých, moravských a slezských regionů a jejich propagaci, je nyní možné naladit také v pozemním digitálním vysílání v Příbrami.


Post
Umění 28.1.2013

Zemřel autor českých bankovek Oldřich Kulhánek

Ve věku nedožitých 73 let zemřel v pondělí ráno grafik a autor současné podoby českých bankovek Oldřich Kulhánek. V pondělí o úmrtí informoval Aleš Nevečeřal z pražské Galerie Hollar, které Kulhánek několik let předsedal.


Post
Divadlo 28.1.2013

Havlovou smrt manžela stále trápí. Divadlo ji však vrací chuť žít

Pro herečku Dagrmar Havlovou (59) je a vždy bylo divadlo srdeční záležitostí. Teď, třináct měsíců po smrti milovaného manžela, se zdá, že se právě díky divadlu opět usmívá a do života se jí vrací radost.


Post
Hudba 27.1.2013

Xindl X přichází s baladou Dočasná Svatá, představí ji během koncertů jarního Turné

Závěr roku 2012 patřil Xindlovu „Štědrému večeru“ (klip byl shlédnut téměř 3,5 milionkrát), nový rok startuje skladba Dočasná svatá, ke které už je hotový i videoklip.


Post
Hudba 26.1.2013

David Koller si plní sen. Víme jaký

David Koller (52) už brzy vyrazí na turné po českých a moravských divadlech. Představí fanouškům své písně ve speciálních akustických úpravách.


Post
Kultura 25.1.2013

Ewo Farná, jsi trapná! To vzkázala porotě uražená Jolanka

O tom, jak drsná někdy umí být cesta za snem, se přesvědčila na castingu nové SuperStar soutěžící Jolana Sandorová ze Slovenska.


Post
Film 22.1.2013

Režisér Menzel dokončil komedii Donšajni, premiéra se chystá na květen

Jiří Menzel dostříhal svou novou komedii s názvem Donšajni, což byl původně pracovní název filmu, snímek se měl původně jmenovat Sukničkáři, ale režisér měl pocit, že pod tím názvem by lidé hledali více vulgarity. Film by měl mít premiéru 30. května.


Post
Televize 21.1.2013

Roman Šebrle hraje v Ordinaci: Objeví se v nahé scéně

Jeden z nejlepších desetibojařů všech dob Roman Šebrle (38) si zahrál v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. O jakou roli jde?


Post
Hudba 20.1.2013

Kapely podpoří v neděli Karla Schwarzenberga koncerty zdarma

Nightwork, Olympic, WWW, Čechomor, Sto zvířat a desítky dalších interpretů zaplní v neděli večer kluby po celé republice při koncertech v rámci akce Nedělní noc s Karlem.


Post
Kultura 17.1.2013

Jirásková bude pohřbena v Malenicích! Podskalského syn souhlasil

Dnešním dnem už je konečně jasné, jak to bude se sobotním pohřbem herečky Jiřiny Jiráskové (†81), která zemřela v pondělí 7. ledna.


Post
Hudba 16.1.2013

Proč Tomáš Klus neuspěl v SuperStar? Víme, kdo ho poslal domů

Hudební show SuperStar se vrací s novými talenty, moderátory a v nové podobě už na jaře. Věděli jste ale, že v minulých letech se v soutěži snažil prosadit například i Tomáš Klus? Víme, kdo ho poslal "hrát do klubů".


Post
Hudba 16.1.2013

Iveta Bartošová: Chci být porotkyní v pěvecké soutěži!

Iveta Bartošová (46) opět šokovala Česko, když na domácím videu hodnotí výkon talentované zpěvačky. Bartošové ale domácí video nestačí. Rozhodla se, že chce zasedat v porotě pěveckých soutěží!


Post
Divadlo 16.1.2013

Letos proběhne již druhý přímý přenos z jedinečné série Met

Letos již druhý přímý přenos z jedinečné série Met: Live in HD proběhne tuto sobotu 19. ledna 2013 od 18:45 hodin. Diváci v kinech v 60 zemích světa budou mít možnost zhlédnout přímý přenos čerstvé inscenace opery Marie Stuartovna italského hudebního skladatele Gaetana Donizettiho, jež měla premiéru poslední den loňského roku v Metropolitní opeře v New Yorku.


Post
Kultura 14.1.2013

Michael Hofbauer před smrtí: Mám strach z krutého umírání

Michael Hofbauer (†49), kterého proslavila role Osvalda ve filmu Lucie, postrach ulice, před smrtí řekl, že se bojí krutého umírání. Herec ve čtvrtek zemřel kvůli selhání plic.


Post
Kultura 11.1.2013

Zemřel Osvald z filmu Lucie, postrach ulice

Herec Michal Hofbauer, který se objevil i v seriálu televize Nova Ulice, včera ve věku 45 let zemřel. Bývalá dětská hvězda podlehla rakovině.


Post
Kultura 7.1.2013

Lucie Bílá se s Jiráskovou loučila už před Vánocemi

Zpěvačka Lucie Bílá byla první, kdo oznámil, že dny herečky Jiřiny Jiráskové se nachylují ke konci. Rozlučkový projev přednesla při vyhlášení Slavíka.


Post
Hudba 7.1.2013

Ivan Mládek končí: Nové písničky už vymýšlet nebudu

Ivan Mládek (71) je známý svými vtipnými písničkami, které zpívá a hraje se skupinou Banjo Band. Teď ale prohlásil, že s vymýšlením textů končí.


Post
Kultura 7.1.2013

Janě Šulcové dali zpátky oko. Na psychiatrii se už nevrátí!

Jestli si někdo v posledních letech užil se svým zdravím, tak je to herečka známá z filmu S tebou mě baví svět Jana Šulcová (65). V tomto roce se ale vše obrátilo k lepšímu a herečce začíná nový život.


Post
Hudba 3.1.2013

Co s touhou? To ví Lucie Vondráčková

Zpěvačka Lucie Vondráčková (32) má novou písničku. Ukázkou už se pochlubila fanouškům.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě