Archiv článků - KULTURA

Post
Výstavy 10.12.2018

Letecké muzeum pořádá výstavu Jiří Hes 110 let

V neděli 9. prosince byla slavnostně otevřena výstava „Jiří Hes 110 let“. Vernisáže se zúčastnily zajímavé osobnosti z leteckého a modelářského světa.


Post
Výstavy 10.12.2018

V Muzeu českých Vánoc si můžete prohlédnout i betlém dlouhý devět metrů

V Muzeu českých Vánoc si v době adventu můžete prohlédnout například betlém dlouhý devět metrů. Uvidíte tady také ukázky betlémářství, řezbářství, malování a další techniky výroby betlémů.


Post
Výstavy 10.12.2018

V Mnichovicích ukazují, jak se slavily Vánoce za doby 1. republiky

Vánoce za 1. republiky. Tak se jmenuje výstava přibližující, jak se slavily Vánoce za doby 1. republiky. Pokochejte se pohledem na Kralický betlém, představte si, jak si děti hrály s vystavenými hračkami a nasajte vánoční atmosféru.


Post
Výstavy 9.12.2018

Středočeské muzeum vystavuje loutky, kulisy, opony i interiérové doplňky scény

Galerie – Kabinet Středočeského muzea v Roztokách u Prahy vystavuje rodinná loutková divadla ze sbírky manželů Pecháčkových. Pokud na výstavu zavítáte, uvidíte několik desítek proscénií, opon, kulis, pestrou ukázku loutek, ale také nábytek a interiérové doplňky scény.


Post
Výstavy 9.12.2018

Středočeské muzeum vystavuje ozdoby, které zdobí vánoční stromky po celém světě

V malé výstavní síni Středočeského muzea v Roztokách u Prahy je k vidění výstava vánočních ozdob různých tvarů, velikostí a dekorů. Návštěvníci mají možnost také se seznámit s výrobními postupy ozdob, které zdobí vánoční stromky po celém světě.


Post
Výstavy 7.12.2018

Výstava představuje dvě desítky současných i historických betlémů z příbramského regionu

Tradiční výstava Hornického muzea Příbram představuje dvě desítky současných i historických betlémů z příbramského regionu. Výstavu muzeum prezentuje v Galerii Františka Drtikola, kde je k vidění do 6. ledna 2019.


Post
Výstavy 5.12.2018

V interiérech osmi chalup Polabského muzea jsou předváděny scény ze života našich předků

Velká vánoční výstava pod názvem „Lidové Vánoce v Polabí“ se letos po třicáté koná v celém areálu skanzenu Polabského muzea v Přerově nad Labem.


Post
Výstavy 5.12.2018

Bronzové a stříbrné adventní zastavení v Příbrami

Předvánoční shon je v plném proudu, proto je na čase zvolnit, užít si trochu klidu, dát si svařák, sejít se s přáteli… To vše můžete při nadcházejících adventních víkendech, které se budou konat na náměstí 17. listopadu v Příbrami.


Post
Vánoce 5.12.2018

Královský advent na hradě Křivoklát

Královský advent na hradě Křivoklát se uskuteční hned o dvou víkendech, a sice 8. a 9. a poté 15. a 16. prosince. Opět se tak můžete těšit na vánoční atmosféru. Nebudou chybět tradiční adventní trhy, ani pestrý program na I. nádvoří.


Post
Přednášky 5.12.2018

Monika Benešová vás provede drsnou přírodou. Jako první Češka prošla celou Pacifickou hřebenovku

Pacifická hřebenovka je jedna z nejtěžších pěších túr světa v délce téměř 4 300 kilometrů. V roce 2017 ji celou absolvovala také Monika Benešová z Nového Města na Moravě. O své zážitky z této cesty se přijde podělit do kina v Mnichově Hradišti.


Post
Výstavy 5.12.2018

Tohle je válka v Říčanech

Válka. 1914–1918. To jsou vojáci, střelba, počty mrtvých. Někdy dávno, někde daleko. A vlastně to vůbec není vhodné téma na rodinný víkendový výlet. Máme přeci nárok si odpočinout, pobavit se!


Post
Kultura 4.12.2018

Čertovský Novák Vol. 2 se ponese v duchu jedné velmi známé české pohádky

Přípravy na letošní největší zimní akci v areálu Nového rybníka vrcholí. Celou událost spojuje společné téma a na závěr programu chystají organizátoři překvapení. O zábavu bude rozhodně postaráno.


Post
Vánoce 4.12.2018

Přijďte na Masarykovo náměstí ozdobit stromeček a načerpat vánoční atmosféru

Vánoce se blíží. Přijďte si s dětmi jedno prosincové odpoledne ozdobit vánoční stromeček a načerpat vánoční atmosféru. A sice v neděli 9. prosince na Masarykovo náměstí v Benešově.


Post
Vánoce 3.12.2018

První vánoční trh na zámku Dobříš se koná už tuto sobotu

První vánoční trh se už tuto sobotu 8. prosince uskuteční na nádvoří zámku Dobříš. Mezi prodejci se představí zejména lidé z Dobříše a okolí – místní rybáři, květinářky, šperkaři či zástupci farní charity.


Post
Vánoce 3.12.2018

Vydejte se na ochutnávkovou stezku historickým centrem Kutné Hory

Sladké Vánoce v Kutné Hoře. Tak se jmenuje akce, při které máte možnost projít se krásným historickým centrem města a nechat se unést vánoční atmosférou. Akce, při které ochutnáte cukrářské speciality, se uskuteční v sobotu 8. prosince.


Post
Vánoce 3.12.2018

Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb

Jako každoročně se v době adventu a vánočních svátků můžete v Muzeu lidových staveb v Kouřimi přenést do dob dávno minulých a seznámit se s tím, jaké obyčeje se na českém venkově udržovaly od začátku prosince do svátku Tří králů.


Post
Knihy 3.12.2018

Všechno nebylo tak růžové, jak se dnes z učebnic a oslav výročí může zdát. A děti by to měly vědět

Kniha 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo je jedinečný dokuromán pro mládež o tom, že vznik Československé republiky provázely kromě všeobecného nadšení také oběti a ztráty.


Post
Výstavy 30.11.2018

Výstava umožňuje prohlédnout si originální trojrozměrné filmové scény, loutky i rekvizity

Blíží se advent a s ním radostné čekání na dárečky. Pokud potřebujete ještě předtím zabavit své děti a zkrátit jim čekání na dárky, můžete s nimi zajít na výstavu v Příbrami, která je určena hlavně pro děti.


Post
Vánoce 28.11.2018

Adventní čas nabídne v Mladé Boleslavi opět pestrý program

V neděli 2. prosince začíná rozsvícením vánočního stromu na Staroměstském náměstí symbolicky adventní čas v našem městě. Zazpívá zde Duo Kamelie a dětský pěvecký sbor Ptáčata. Ve stejný den ovšem také odstartují již podruhé večerní adventní trhy na Výstavišti, které potrvají do 23. prosince.


Post
Divadlo 28.11.2018

V Příbrami v sobotu rozsvítí vánoční strom a budou sledovat zcela nový videomapping

I v letošním roce budou v Příbrami společně zahajovat advent, rozsvěcovat vánoční strom a sledovat zcela nový videomapping. Těšit se můžete na sobotu 1. prosince.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA