Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 10.7.2015

Lázně Luhačovice připravily svátek pro milovníky vážné hudby

Festival Janáček a Luhačovice se uskuteční od 13. do 17. 7. 2015.


Post
Kultura 8.7.2015

Prodloužený víkend ve Středočeském kraji lákal na kulturní akce

Kdo o prodlouženém víkendu pohrdl pouhým povalováním se u vody, mohl strávit příjemné chvilky na několika kulturních akcích, které se ve Středočeském kraji konaly.


Post
Hudba 8.7.2015

V Lidicích u Otrub vystoupí Duo Zelenka

Spolek Wotrubia v sobotu 11. července od 15.00 hodin v kostele sv. Jakuba Většího v Lidicích u Otrub pořádá kytarový recitál souboru Duo Zelenka, ve složení prof. Milan Zelenka a Vilém Zelenka.


Post
Hudba 7.7.2015

Barbora Mochowa připravuje debutové album „Tears in the Pudding“

Barbora Mochowa, která se svým prvním singlem a videoklipem Rise and Shine vzbudila zájem vnímavějších posluchačů domácí tvorby, připravuje na začátek příštího roku debutové album.


Post
Film 7.7.2015

V Česku vzniká unikátní cyklus o největších zrádcích v dějinách

V Česku se právě natáčí hraný, dobový dokument „Apoštolové národní zrady“. Pojednává o největších zrádcích v dějinách. Konkrétně o největším kolaborantovi z dob protektorátu Emanuelu Moravcovi. Unikátní projekt vzniká v koprodukci společnosti Rolling media a České televize.


Post
Kultura 5.7.2015

Český plakát… Výběr toho nejlepšího z tištěné reklamy představí výstava v Roztokách

Výstava Český plakát… si vzala za cíl zdokumentovat nejrůznější výtvarné styly v plakátu od přelomu 19. a 20. století do 80. let 20. století. Většina se zabývá obchodní reklamou, filmovou propagací a politickou propagandou.


Post
Hudba 30.6.2015

Vojtěch Dyk se představí v hlavní roli Celebranta v novém nastudování Bernsteinovy Mše

Legendární scénická Mše (Mass) Leonarda Bernsteina v roce 2016 oslaví 45. výročí premiéry. V České republice při této příležitosti vzniká nové, skutečně velkolepé nastudování Mše s Vojtěchem Dykem v hlavní roli.


Post
Hudba 29.6.2015

V Řevnicích vyvrcholila letošní Porta

V prostorách lesního divadla v Řevnicích se ve dnech 26.–28. června konalo Národní finále festivalu Porta. Letošní již 49. ročník přehlídky folkové, trampské a country hudby kraj podpořil částkou sto tisíc korun z Fondu hejtmana Středočeského kraje.


Post
Kultura 29.6.2015

V GASKu vyprávějí návštěvníkům svůj příběh opravené středočeské památky

Výstava představuje veřejnosti několik příběhů středočeských památek, které v letech 2010–2014 díky krajským a evropským penězům dostaly novou tvář.


Post
Kultura 25.6.2015

V neděli začíná Kolínské kulturní léto

Již podruhé připravilo město Kolín pro své občany pestrý kulturní program, který se bude konat od konce června až do začátku září.


Post
Hudba 23.6.2015

Festival Porta otevře své brány již tento pátek

Festival Porta se blíží a již tento pátek otevře své brány návštěvníkům. Letos je to 49. ročník. Vše začne v pátek 26. června, v 18 hodin v Lesním divadle v Řevnicích.


Post
Kultura 23.6.2015

I letos přilákalo kutnohorské stříbření davy nadšených návštěvníků

Každoroční gotická slavnost, připomínající slavné tradice královského horního města Kutná Hora, probíhá pod záštitou hejtmana Středočeského kraje a kraj ji podpořil i finančně.


Post
Umění 14.6.2015

Sochaři vystavují v Roztokách pod širým nebem

XXII. ročník Letní keramické plastiky začíná již 20. června a bude opět nevšední…


Post
Hudba 11.6.2015

Jiří Schmitzer pokřtí nové CD Michala Šindeláře a Jakuba Kořínka

Oblíbený herec a písničkář Jiří Schmitzer pokřtí zbrusu nové CD Michala Šindeláře a Jakuba Kořínka. Slavnostní křest se bude konat v sobotu 13. června na Dni Kozla ve Velkých Popovicích.


Post
Kultura 8.6.2015

Otevření Ateliéru Zdenky Braunerové je za dveřmi

Sobota 13. června 2015 bude dalším významným dnem Středočeského muzea v Roztokách u Prahy. Téměř dva roky poté, co povodeň zaplavila Areál Braunerova mlýna a v něm všechny tři muzejní budovy, se jedna z nich - Ateliér Zdenky Braunerové - znovu otevře veřejnosti.


Post
Kultura 8.6.2015

Na Dni Kozla 2015 zahrají MIG 21 a Buty a chystá se rekord ve společném přípitku u nejdelšího stolu

V sobotu 13. června proběhne v Pivovaru Velké Popovice již 23. ročník tradičních oslav piva Den Kozla. Kromě poctivého piva a dobrého jídla se návštěvníci mohou těšit na bohatý hudební program.


Post
Hudba 1.6.2015

Vltava přijde s další albovou novinkou

Hudební skupina Vltava, která oslaví v příštím roce neuvěřitelných 30 let od svého založení, chystá pro své příznivce nové studiové album.bádanou tématikou.


Post
Hudba 1.6.2015

Kryštof vydává nové album Srdcebeat

Čekání fanoušků je u konce. Po třech letech od alba Inzerát kapela Kryštof vydává 1. června novou desku nazvanou Srdcebeat.


Post
Hudba 28.5.2015

Další ročník úspěšné pěvecké soutěže přilákal rekordních 130 účastníků

Když kos, tak Brdský. A když Brdský kos, tak jedině v Mníšku pod Brdy.


Post
Kultura 27.5.2015

Lázně Luhačovice lákají atraktivním kulturním létem

K Luhačovicím každoročně patří Kulturní léto s hudebními a divadelními festivaly, které významně obohacují společenské vyžití a zpestřují lázeňským hostům jejich pobyt.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě