Archiv článků - KULTURA

Post
Výstavy 2.6.2016

Výstava Magičtí Lucemburkové na zámku Loučeň zahrnuje originální repliky korunovačních klenotů, koruny Svaté říše římské a svatováclavské koruny

Další oslavnou akcí k výročí narozenin Karla IV. na zámku Loučeň je výstava Magičtí Lucemburkové. Výstava představuje originální repliky korunovačních klenotů, koruny Svaté říše římské a svatováclavské koruny.


Post
Film 30.5.2016

Digitálně restaurovaný film Baron Prášil míří na velká plátna

Už 55 let uplynulo od doby, kdy se film Baron Prášil režiséra Karla Zemana poprvé promítal v českých kinech. Fantastický příběh o lásce nyní opět ožil díky projektu Čistíme svět fantazie, aby potěšil a inspiroval diváky po celém světě.


Post
Kultura 4.5.2016

Praha opět láká během letní sezóny množstvím zajímavých akcí

Praha byla vždy oblíbeným a nejnavštěvovanějším zahraničním městem pro Slováky i mnohé turisty z celého světa. Metropole na Vltavě láká hlavně během léta tisíce turistů, kteří sem vyrážejí za zážitky, historií, zábavou, kulturou či nákupy.


Post
Film 22.4.2016

Český restaurovaný film poprvé na festivalu v Cannes! Sekce Cannes Classics promítne legendární Ikarii XB 1

Ikarie XB 1, Národním filmovým archivem digitálně restaurovaný film z roku 1963, je prvním zástupcem české kinematografie v historii, který byl vybrán do sekce Cannes Classics.


Post
Hudba 20.4.2016

Nanosféra vábí na Sirénu, ráda by i koncepční album

Čáslavská mladá skupina Nanosféra v čele se zpěvačkou Žanet, přichází s novým singlem Siréna.


Post
Divadlo 8.4.2016

Kladno dokončilo rekonstrukci historické budovy Městského divadla

Kladenský divadelní soubor se vrátil na svou domovskou scénu a od dubna bude bavit diváky v rekonstruovaných prostorách Městského divadla.


Post
Hudba 30.3.2016

Musica Florea chystá další výlet do světa barokní hudby

Musica Florea pokračuje i v tomto roce v objevování pozapomenutého dědictví české hudby – svůj zájem nasměrovala aktuálně k dílu skladatele Jana Zacha, jehož dílo spadá zčásti do období hudebního baroka i klasicismu.


Post
Hudba 16.3.2016

Dolls In The Factory mění sestavu a natáčí desku

Začátkem letošního roku se kapela Dolls In The Factory, dostala do nové fáze. Po odchodu jejich zpěváka Miraie, který spustil sólový projekt, stál zbytek kapely před rozhodnutím o nadcházející budoucnosti.


Post
Umění 27.2.2016

Naivní umění má první kamennou galerii v České republice

Koncepce galerie je založena na prezentaci tzv. naivního neboli insitního umění. Postupně chce představovat české i zahraniční umělce, kteří v tomto jedinečném nebo podobném stylu tvoří.


Post
Film 27.2.2016

Denně překonávají gravitaci, v novém filmu Gravitation motivují sportovci k akci i ostatní

Hvězdou filmu je vítěz X Games Libor Podmol. Zpozornět by ale měli i fanoušci dalších českých adrenalinových sportovců. Film Gravitation, česky Gravitace, vypráví příběhy o cestě na vrchol devíti z nich.


Post
Přednášky 22.2.2016

Maroko - Diashow Martina Loewa

Prostřednictvím přednáškového projektu plného fotografií, videoukázek a příběhů se s vámi fotograf a cestovatel Martin Loew podělí o své zážitky z cest po Maroku.


Post
Hudba 12.2.2016

Společné turné XINDLa X, UDG a VOXELa začíná 24. února

Společné turné Xindla X a kapely UDG se pojede už po druhé! Tentokrát se k nim přidá ještě známý písničkář Voxel.


Post
Hudba 7.2.2016

Lenka Dusilová - oslava života

Lenka Dusilová zve fanoušky na Narozeninové turné. V rámci turné proběhnou i tři speciální koncerty s názvem Oslava života.


Post
Hudba 1.2.2016

Kabát natáčí svůj nejdražší videoklip

V sobotu začala skupina Kabát natáčet na píseň Valkýra z posledního CD Do pekla/Do nebe svůj premiérový videoklip. Už dnes je jasné, že to bude nejen nejdražší, ale i výtvarně nejvýraznější klip za dobu existence Kabátu.


Post
Hudba 31.1.2016

Wohnout slaví sladkých dvacet

Málokdo by hádal, že skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let. Wohnout oslaví 20. výročí existence kapely knihou a jarním turné.


Post
Výstavy 27.1.2016

Středočeské muzeum přibližuje jedinečnost historického zámku nevidomým a slabozrakým

V rámci rozšiřování nabídky služeb pro návštěvníky Středočeského muzea v Roztokách u Prahy, významné turistické destinace kraje, bude v nejbližších dnech historický objekt zámku bližší též nevidomým a slabozrakým…


Post
Hudba 20.1.2016

Musica Florea oživí odkaz barokního skladatele Georga Muffata

Do nového roku vstupuje orchestr Musica Florea s plánem sedmi premiérových projektů. Hned první z nich bude mít premiéru v lednu: program s názvem Georg Muffat a jeho následovníci se představí 25. ledna v Nymburce a 26. ledna v Praze.


Post
Film 17.1.2016

Post
Film 5.1.2016

Scandi II - horký severský koktejl filmů z Dánska, Finska, Švédska, Norska a Islandu

Druhý ročník festivalu Scandi nabídne přehlídku špičkových severských filmů v komplexním distribučním "cloudu": 13 filmů v deseti českých kinech, 41 VOD titulů na portálech partnera festivalu O2 a 45 filmů v prémiové televizi Film Europe Channel.


Post
Hudba 4.1.2016

ZakázanÝovoce bylo okradeno členem kapely

O tom, že muzikantům lze ukrást nejen písně nebo nástroje z dodávky, se přesvědčila kapela zakázanÝovoce. Skupinu totiž téměř o vše včetně společného technického vybavení okradl její člen – baskytarista Jarda „Yaris“ Sládeček.


<< < 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě