SPORT / Hokej

10.4.2019

Kladno jako první v baráži udolalo neporazitelné Pardubice

PARDUBICE / KLADNO

Rytíři jako první tým v baráži udolali Pardubice, které na jejich ledě obrali o všechny tři body. Kladno po první části ztrácelo o jednu branku, pak ale z trestného střílení srovnal Linus Svedlund. A vzápětí začala úřadovat kladenská čtvrtá řada – Štěpán Bláha poslal hosty šikovnou tečí do vedení a Jakub Hajný dorážkou navýšil. Lukáš Cikánek v závěrečném dějství nepřipustil žádné drama a Tomáš Plekanec stanovil trefou do prázdné brány na konečných 4:1.

Kladno nastoupilo na extraligového soka bez jakéhokoliv respektu a v úvodních minutách bylo aktivnější. Rytíři pobývali většinu času v útočném pásmu, domácí ale ukazovali svoji nebezpečnost a vyráželi do protiakcí. Nejprve se prodral do úniku Ondřej Machala, kterého výborně vychytal Lukáš Cikánek. Po čtyřech minutách hry už ale prošla Kratochvilova přihrávka na volného Petra Sýkoru a vyhlášený kanonýr otevřel skóre. Kladeňáci posléze přestáli dvě oslabení, soupeři si však paradoxně vytvořili nejvíce šancí při hře čtyř proti čtyřem. Cikánek ale působil velmi jistě a několik velkých možností zlikvidoval. V poslední minutě domácí výborným forčekingem získali puk a Jan Mandát byl v gólové příležitosti, jenže kladenský gólman si výborně povyjel a prudký puk zastavil.

Na začátku prostředního dějství větších šancí ubylo. Rytíři ubránili další oslabení bez větších problémů a při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se prodral do šance Linus Svedlund. Švédský univerzál se dostal za obranu a sudí po faulu nařídil trestné střílení! K němu se postavil sám faulovaný Svedlund, který šikovně zamíchal rukama, vystřelil přesně k tyči a srovnal stav utkání. Domácí Dynamo pak znovu přidalo, prosadit se ale nedokázalo. A z nenápadné akce tak udeřilo Kladno! André Lakos nahodil puk od modré na branku a letící kotouč protečoval až do sítě Štěpán Bláha. A kladenská čtvrtá řada byla evidentně při chuti! Ondřej Kacetl vyrazil střelu jen kousek před svoje brankoviště, Jakub Hajný se prodral k puku a bekhendem ho poslal do odkryté sítě.

Do třetí části si Kladeňáci přenesli ještě hodně času z přesilovky 5 na 3. Velkou šanci nevyužil Jaromír Jágr, mohl dorážet do odkryté klece, ale bránící hráč se obětavě vrhl na led a letící kotouč srazil za bránu. Pardubičtí poté museli co nejdříve napnout všechny své síly k útočení, jenže hosté dobře kontrolovali puk a sami ještě byli nebezpeční. V závěru Dynamo odvolalo z brány Ondřeje Kacetla, ani se šesti hráči v poli se ale neprosadilo. A to domácím evidentně zvedlo tlak. Pardubičtí v poslední minutě pořádně přitvrdili a vyprovokovali menší konflikt před Cikánkem. K puku se poté dostal Tomáš Plekanec, který zamířil přesně do odkryté klece a stanovil konečné skóre utkání.

HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Kratochvil) – 27. Svedlund (TS), 34. Š. Bláha (Lakos, Kaut), 37. Hajný (Š. Bláha), 60. Plekanec (Lakos)
Vyloučení: 5:7