SPORT / Hokej

Popis:
30.3.2019

Piráti do barážové skupiny vstoupili vítězně, Justin Peters vymazal střelce Kladna

CHOMUTOV / KLADNO

V úvodním barážovém kole o Tipsport extraligu přivítali Piráti na vlastním ledě Kladno, které zdolali 2:0. Po zdravotních komplikacích se Severočechům přestalo věřit, ovšem Chomutovští se vzepřeli a slaví první tři body. Vítězství režíroval kanadský gólman Justin Peters, k němuž se gólově přidal Jakub Sklenář a stav zápasu pečetil Vladimír Růžička.

Utkání začali Piráti velkou šancí. Zpoza branky procedil puk k pravé tyči Radek Duda na Petra Koblasu, ten však z bezprostřední blízkosti nepřekonal Lukáše Cikánka. O několik vteřin později se Vladimír Růžička natlačil mezi kruhy a zakončil bekhendem. Jeho pokus však mířil přímo do lapačky kladenského gólmana. Kladno zahrozilo v osmé minutě, kdy dva na jednoho unikali Antonín Melka a Tomáš Plekanec. Druhý jmenovaný pálil z voleje z pravé strany po křižné přihrávce, ale mířil nad branku.

O minutu později našel Bohumil Jank mezi kruhy Radka Dudu, který z nebezpečné pozice nastřelil beton brankáře hostů. Ani následné dorážky neprocestovaly za brankovou čáru. Probíhala třináctá minuta, když nabral rychlost ve středním pásmu Patrik Machač a pronikl za obranu. Svůj únik chtěl zakončit svižnou střelou, ale maskovaný Pirát vykopl pohotově beton. V poslední minutě prvního dějství se po střele od modré čáry dostal k dorážce bekhendem Petr Koblasa. Strážce hostující klece si však puk pohlídal.

Ve 25. minutě dostal nahrávku za obranu Vladimír Růžička. I přes hákování soupeře zakončil, nicméně nebyl už v dobré pozici, tak si Cikánek připsal důležitý zákrok. Při následné početní výhodě nastřelil kotouč od modré čáry David Štich a teč Bohumila Janka zastavil brankář hostů na poslední chvíli betonem. Ve třicáté druhé minutě projel do útoku podél pravého mantinelu Daniel Kružík. Po zakončení přes obránce zacinkala pravá tyč chomutovské klece. Probíhala 35. minuta, když se zpoza brány vynořil Jakub Strnad a z otočky zakončil. Puk ovšem zacílil těsně vedle pravé tyčky.

O minutu později našel Tomáš Plekanec zpoza klece u brankoviště Linuse Svedlunda. Ten z velké blízkosti zakončil jen do vesty kanadského gólmana. Třicet vteřin uteklo a na bránu se řítil po pravé straně Tomáš Redlich. Justin Peters však opět podržel Piráty. V závěrečné minutě druhé periody unikali v oslabení dva Piráti na jediného Rytíře. Po nahrávce Marka Tomici zakončoval Lukáš Vantuch. Opět byl však úspěšnější brankář.

V pětačtyřicáté minutě po přihrávce od Ivana Humla pálil z pravého kruhu do vzdálenější šibenice Brett Flemming. Černá pryž však mířila těsně vedle. První gólová radost přišla ve 48. minutě. Lukáš Vantuch zpoza branky našel volného Radka Dudu, který z mezikruží vypálil. Jeho střelu ještě tečoval Jakub Sklenář, na což už Lukáš Cikánek nedokázal zareagovat – 1:0. O dvě minuty později zkusil odrazit kotouč o brusli kladenského brankáře zpoza branky Lukáš Vantuch. Černá guma zůstala ležet jen centimetry před brankovou čarou.

Ve třiapadesáté minutě se hosté radovali z branky po velké skrumáži před chomutovskou brankou. Před brankou byli nejaktivnější Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem, ale o gól se nejednalo, jak později potvrdil i videorozhodčí. Úřadovalo se však na druhé straně. O necelou minutu později unikl Vladimír Růžička a zakončením do protipohybu rozjásal podruhé vyprodanou ROCKNET ARÉNU – 2:0. Senzační zákrok ještě předvedl Justin Peters v poslední minutě proti střele z první od Jaromíra Jágra z bezprostřední blízkosti. Piráti tak utkání vyhráli bez inkasované branky.

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 48. Sklenář (Duda, Vantuch), 55. Růžička (Duda)
Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 6:3 + Vampola (KLA) 10 min.
Využití: 0:0
Diváci: 5 250

Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Kovář, Blaha, Štich, Buchtela – Stránský, Vantuch, Tomica – Duda, Růžička, Koblasa – Klhůfek, Huml, Sklenář – Šťovíček, Gut, Svoboda. Trenéři: Růžička, Martínek, Šťastný

Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Svedlund. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl

Autor / zdroj: Michal Luxa / piratichomutov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava představuje mozaiku vzájemných vlivů a kontaktů utvářejících antickou kulturu

Dvořákovo muzeum pravěku v Kolíně zve všechny zájemce na výstavu nazvanou Nejen nepřátelé – Staří Řekové a jejich sousedé. Výstava představuje pestrou

Post

Kolínské sportovní dny 2019 vyhrála 7. ZŠ

V pondělí 10. června proběhlo v amfiteátru na Kmochově ostrově slavnostní zakončení Kolínských sportovních dní. Letos je ovládla 7. ZŠ Masarykova. 

Post

Na 50 druhů piv z 16 pivovarů se představí na třetím ročníku Festivalu piva v Neratovicích

Přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce zajímavých českých pivovarů se koná ve Smetanově ulici, v parku za městským kinem.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA