SPORT / Hokej

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
24.1.2019

Kladno si doma poradilo s Benátkami nad Jizerou

KLADNO / BENÁTKY NAD JIZEROU

Benátečtí na ledě Rytířů Kladna museli dohánět ztrátu již od úvodních minut. Duel se jim díky brance Adama Najmana podařilo zdramatizovat, avšak kladenský brankář Brízgala již nedovolil jakékoliv zaváhání a tak i přes urputnou snahu a několik dobrých šancí se Benátečtí museli smířit s porážkou. Rytíři si v závěru duelu, díky využité přesilové hře a proměněným šancím, pojistili vítězství poměrem 5:1 a přidali do tabulky tři body.

Domácí Rytíři začali duel pěkně od podlahy a zasypali Žajdlíka hned několika střelami. Díky svému tlaku byli na začátku páté minuty odměněni brankou. Ladislav Zikmund projel mezi dvěma benáteckými obránci a překonal Žajdlíka střelou mezi betony. Kladenští mohli záhy zvýšit při přečíslení, avšak úspěšní nebyli. Následně byla k vidění hra ve čtyřech, která poté vyústila v přesilovku Benátek, avšak využít ji hosté nedokázali. Na hráčích Benátek byla vidět urpztná snaha o korigování skóre, Brízgala však velký zákrok předvést nemusel. Před závěrečnou sirénou domácí Rytíři znovu udeřili. Patrik Machač se na pravé straně skvěle uvolnil a našel Šimona Jelínka, který se trefil ke vzálenější tyči. Žajdlík ani nestačil zareagovat.

Z kraje druhé třetiny se Benátečtí více osmělili. Vidět byl v prvních minutách převážně Petr Kolmann, ale ani jeho pokusy a ani pokusy žádného z jeho spoluhráčů nebyly úspěšné. Kontaktní gól přišel ale záhy a to záhy po nevyužité přesilové hře. Vratislav Kunst se napřáhl od modré čáry a letící puk tečoval těsně před Brízgalou Adam Najman, který tak vykřesal pro hosty naději. Hosté cítili šanci a tlačili se před kladenskou branku, Brízgala však nápor dokázal ustát. Na druhé straně prověřil Žajdlíka Hajný, jenž vystřelil z prostoru mezi kruhy. Benátecký brankář ale střelu vytěsnil do bezpečí. Ve 37. Minutě Kladenští zvedali znovu ruce nad hlavu, rozhodčí však branku neuznal. V době, kdy totiž střela vylétla z hokejky, neměl Žajdlík nasazenou masku. Ve velké šanci se ocitl záhy i Tomáš Kaut, který ale odkrytou branku netrefil.

Poslední část začala výměnou puku mezi oběma týmy. Jako první se dostali ke střele hosté, Dlouhý se však ke střele nedostal a tak se do útoku vrhli Kladenští, ani oni ale neuspěli. Blízko ke vstřelení gólu měl Daniel Kružík, avšak Žajdlík měl dobře postavené tyče a kotouč tak jenom cinkl o benáteckou branku. Benátečtí se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, avšak v zakončení nebyli dostatečně důrazní a přesní, aby dosáhli na vyrovnávací branku. Velkou šanci na vyrovnání měli i při vlastním oslabení, kdy se ke střele dostal Šír, pokus však nebyl úspěšný. Posledních pět minut bylo pro hosty jako ze zlého snu. Rytíři nejprve odskočili na rozdíl dvou branek zásluhou využité přesilovky v níž se trefil Antonín Melka, o dvě minuty později navyšoval díky svému důrazu v brankovišti Tomáš Vildumetz a do prázdné branky poté pečetil výhru 5:1 Tomáš Kaut.

Rytíři Kladno - HC Benátky nad Jizerou 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Zikmund (Machač, Lakos), 18. Jelínek (Machač, Kehar), 56. Melka (Strnad, Zikmund), 58. Vildumetz (Nash, Hajný), 59. Kaut (Redlich) – 26. Najman (Kunst, Černoch)
Rozhodčí: Luczków, Vrba – Polonyi, Janíček
Vyloučení: 7:5
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Diváci: 1520

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Svedlund, Lakos, Hořava, Říha, Kehar, Šesták – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Kubík, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Žůrek, Kolmann, Kunst, Poizl, Maier, Aubrecht, Klodner – Průžek, Chrtek, Wiencek – Špaček, Černoch, Šír – Teplý, Najman, Rychlovský – Klapka, Bittner, Dlouhý. Trenéři: Kudrna, Nečas, Jiruš

Autor / zdroj: rytirikladno.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Podat návrh opakovaně se vyplatilo

Z hlasování druhého ročníku participativního rozpočtu města Příbram jsou k realizaci posunuty tři návrhy – Drkoláč, Svatohorská alej a Luční kvítí nad

Post

Stěnu u přehrady zdobí nové graffiti

Tenisová zeď mezi druhým a třetím hřištěm u přehrady Mšeno dostane novou tvář. Bude se z ní usmívat dětský motiv chobotnice se třemi hrníčky, které sy

Post

Alarmující výsledky přinesl Den prevence melanomu v Nymburce

Nebývalý zájem o vyšetření znamének projevili lidé z Nymburska v rámci Dne prevence melanomu. Zdravotníky zájem veřejnosti těší, výsledky ale méně.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA