SPORT / Hokej

Popis:
11.12.2017

Ani veliký kladenský nápor ze třetí třetiny na body proti Přerovu nestačil

KLADNO / PŘEROV

Kladno ztrácelo proti Přerovu hned po první třetině dvě branky. Už od poloviny utkání ale byli Kladenští lepším a aktivnějším týmem a dokázali snížit. Zubři už však až do závěrečné sirény další inkasovanou branku nepřipustili. Kladno tak na domácím ledě i přes bouřlivý závěrečný tlak prohrálo 2:3.

Hosté dorazili na kladenský stadion s menším zpožděním kvůli dopravním potížím, dlouhá cesta na nich ovšem nebyla ani trochu znát. Zakrátko se strhla gólová smršť a Zubry poslal do vedení z mezikruží Tomáš Doležal – 0:1. Hned po 29 vteřinách navíc ujel Karel Plášek mladší a zkušeně zamířil pod horní tyč – 0:2. Odpověď Rytířů však byla ještě rychlejší! Po 18 vteřinách tečoval Patrik Machač Keharovu střelu a snížil – 1:2. Kladno ale i nadále propadalo v obraně a Přerovu se nabízely další možnosti. Necelých šest minut před koncem pak skončila další brankou střela Šimona Kratochvila, která se odrazila od Kopřivova ramene do sítě – 1:3.

Na začátku druhé části mohli domácí srovnat, když z velikého závaru dometl puk do sítě Miloslav Hořava. Puk ale došel do brány až po hvizdu rozhodčího, a tak gól nemohl být uznán. Kladenští si ale šli za svým a po polovině utkání snížili. Tomáš Redlich se uvolnil před Šimbochem a dorazil puk do brány – 2:3.

Ve třetí části pokračovala stíhací jízda kladenských hráčů. Rytíři byli celou třetinu aktivnější a usilovali o vyrovnání, jenže všechny šance domácích končili u brankáře Šimbocha. Minutu a půl před koncem obdrželi hosté dva současné tresty a po kratké chvíli navíc Rytíři odvolali gólmana. Ani v šesti proti třem ovšem ze svého tlaku srovnání nevytěžili.

OHLASY PO ZÁPASE

Pavel Patera (Rytíři Kladno): "My jsme do zápasu vstoupili nešťastně a dostali jsme nešťastné góly. Tým ale musím pochválit, od druhé třetiny ukázal charakter a šel si za vyrovnáním. Bohužel nás zradila koncovka. Dvě třetiny ale byly velmi dobré, hráli jsme agresivní hokej a chodili jsme do brány. Bohužel to tam dnes nepadlo, ale klukům se nedá vůbec nic říct."

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): "My jsme dnes jeli opět k jednomu z favoritů celé soutěže. Po včerejším utkání na Vsetíně jsme museli trochu improvizovat se sestavou. Kvůli problémům na cestě jsme dnes přijeli na poslední chvíli. V první třetině jsme paradoxně vytěžili z minima šancí náskok. První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Soupeř se do nás začal ve druhé třetině více tlačit a dal kontaktní gól. Ve třetí třetině si soupeř i díky přesilovkám v závěru vypracoval veliké šance. My jsme to ubojovali jako tým a podržel nás dnes výborný brankář Šimboch. Jsme hrozně rádi za tři body."

Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Machač (Kehar), 31. Redlich (Repe, Pekr) – 6. Doležal (Šlahař, Zbořil), 7. Plášek ml. (Čáp), 15. Š. Kratochvil (Navrátil)
Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Malý, Šimán
Vyloučení: 2:8
Využití: 0:0
Diváci: 1682

Rytíři Kladno: Kopřiva – Štindl, Kehar, P. Hořava, Repe, Štich, Matula – Pekr, Kubík, Strnad – Tůma, Kloz, Bláha – Vildumetz, Machač, M. Hořava – Kružík, Kaut, Redlich

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Chmelíř, Malina, Čáp, Zbořil, Pala, Běhal – Doležal, Sýkora, Šlahař – Gago, Pšůrný, Plášek ml. – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Š. Kratochvil, Navrátil

Autor / zdroj: rytirikladno.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Na zámku Nižbor si v sobotu připomenou vyspělou keltskou kulturu

Na zámku Nižbor si v sobotu 20. října připomenou vyspělou keltskou kulturu, řemesla i archeologii. Uskuteční se tady slavnost Samhain.

Post

Děda Sázava otočí kouzelným klíčem a ukončí vodáckou sezonu

Na mnoha místech se vodáci vydávají naposledy sjíždět řeku, aby se rozloučili s letošní sezonou. Stejně tomu bude v Týnci nad Sázavou, kde Děda Sázava

Post

V Malešově vzniklo muzeum, které nejenom poučí, ale také pobaví

V Malešově u Kutné Hory vzniklo muzeum, které své návštěvníky nejen poučí, ale i pobaví. Nebojí se totiž vedle strohých faktů postavit komické a inter

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA