SPORT / Hokej

18.3.2017

Pekr vystřelil hattrickem snížení v sérii

KLADNO / JIHLAVA

Ve druhé části se dostali do vedení hráči Dukly, Kladno ovšem do sirény srovnalo. V závěrečné třetině se vývoj otočil, Jihlava dokázala stáhnout kladenský náskok a zápas dospěl až do prodloužení. V něm završil Matěj Pekr hattrick a vystřelil Kladnu výhru 3:2 po prodloužení a první bod v sérii.

Kladenští vletěli na svého soka ve velikém tempu a nedarovali mu nic zadarmo. Hned na začátku musel Škarek čelit Růžičkově tvrdé ráně z první a v poslední chvíli vytěsnil puk mimo tři tyče. Oba týmy si poté vyzkoušely přesilové hry, využít je ale nedokázaly, přestože Dukla hrála dlouhou dobu v pěti proti třem. K vidění byla hodně vyhrocená hra a spousta osobních soubojů a jak už je v této sérii zvykem, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Rytíři zaspali vstup do druhého dějství a bleskově inkasovali. Hned po jednadvaceti sekundách se uvolnil za obranu Tomáš Jiránek a zasunul kotouč mezi Hanuljakovy betony – 0:1. Dukla poté přebrala veškerou iniciativu a ohrožovala kladenskou branku. Kladenští si větší nápor vytvořili opět až při přesilové hře a v okamžiku jejího skončení srovnali. Matěj Pekr si všiml na levém kruhu mezery u bližší tyče a vypálil úplně přesně – 1:1. Tenkrátova dělovka pak hned vzápětí vypadla z výstroje zmateného Škarka, nikdo se však k dorážce nedostal. Z další nebezpečné možnosti poté ohrozil hostujícího brankáře opět Pekr a mladičký gólman dokázal zasáhnout. Stav po druhém dějství tak byl nerozhodný.

Třetí perioda opět přinesla zlepšenou hru ze strany domácích. Burger s Tůmou ujeli do přečíslení a Škarek výborným zákrokem lapačkou zastavil bekhendový blafák. Až vzápětí se Kladenští dostali do vedení, když Tenkrát přihrál z rohu do mezikruží Matěji Pekrovi a ten propálil hostujícího gólmana – 2:1. Ptáček poté mohl zasáhnout kotouč před odkrytou klecí, jenže těsně minul. Vedení ale Rytířům do závěru nevydrželo. Po prohraném souboji v rohu dostal Adam Zeman puk před odkrytou klec a bez problému skóroval – 2:2. Jelikož už další branka nepřibyla, došlo na prodloužení.

V něm nejprve Škarek zastavil Tůmovu obrovskou šanci z bezprostřední blízkosti, vzápětí však inkasoval. Odražený puk se dostal před Matěje Pekra, jenž odkrytý roh branky zasáhl – 3:2.

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Pekr (Tenkrát), 51. Pekr (Tenkrát, Machač), 62. Pekr (Ulrych, Ptáček) - 21. Jiránek (Diviš, Skořepa), 58. Zeman (Anděl, Čachotský)
Rozhodčí: Dědek, Mikula – Novák, Bryška
Vyloučení: 9:9