6.5.2019

Slovácko smetlo Příbram

UHERSKÉ HRADIŠTĚ / PŘÍBRAM

Slovácko doma porazilo Příbram především díky skvělému vstupu do zápasu, kdy se dvakrát prosadil Kalabiška a třetí branku přidal Janošek. Do poločasu snížil Matoušek, ale domácí si ve druhé půli pohlídali náskok. Kalabiška dokonal hattrick a trefil se i Hofmann.

Domácí vstoupili do utkání nejlépe jak mohli. Okamžitě dostali soupeře pod tlak a v páté minutě se po zaváhání příbramské obrany dloubnutím do míče prosadil pohotový Jan Kalabiška. Ten navázal na svůj gól hned o čtyři minuty později, když do brány usměrnil centr Reinberka.

Vynikající vstup ještě vylepšil v 18. minutě Dominik Janošek, který dostal lahodnou přihrávku od Navrátila na malé vápno, odkud pohodlně zvýšil na 3:0. Pro Kalabišku i Janoška se jednalo o první ligové góly v dresu Slovácka. Následně měli domácí další šance, ale obrana Příbrami přece jen zpozorněla.

Naopak směrem k poločasové přestávce Slovácko zvolnilo a Příbram zavětřila šanci. Velmi agilní Jan Matoušek nejdříve narazil na skvělého Trmala, o chvíli později už ovšem ze střely zpoza vápna i díky teči Šimka slavil gól.

Po pauze Středočeši přitlačili. Jejich snaha ovšem byla bezzubá. Naopak na druhé straně našel Janošek skvěle Navrátila, který ale v pádu nepřekonal brankáře Kočího. Odpor Příbrami tak definitivně zlomil v 65. minutě až svou třetí brankou v zápase Jan Kalabiška, který vystihl rozehrávku a nádherně obstřelil brankáře.

Slovácko i přesto mělo další šance, Kalabiška mohl přidat čtvrtý gól, ale brankář jej vyhnal na roh. A tak se prosadil Stanislav Hofmann, kterému míč na vzdálenější tyč prodloužil Hološko. Ten měl sám šanci po centru Jurošky, ale nedokázal balon ideálně zasáhnout. V závěru ještě hlavičkoval Diviš, ale Kočí jeho pokus viděl.

1.FC Slovácko - 1.FK Příbram 5:1 (3:1)

Branky: 5., 9., 65. Kalabiška, 18. Janošek, 74. Hofmann - 39. Matoušek
Rozhodčí: Matějček – J. Moláček, D. Hock
ŽK: Rezek, Keita (Příbram)
Diváci: 2823

1. FC Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk – Daníček (76. Sadílek), Janošek – Navrátil (86. Rezek), Havlík, Kalabiška – Hološko (79. Diviš)

1.FK Příbram: Kočí – Nitrianský, Tregler, Chaluš (74. Kingue), Antwi (18. Jablonský) – Mingazov, Soldát, Květ, Rezek (56. Keita), Fantiš - Matoušek

Autor / zdroj: fcslovacko.cz