SPORT / Fotbal

Popis:
10.3.2019

Mladá Boleslav vybojovala body proti Příbrami v závěru

MLADÁ BOLESLAV / PŘÍBRAM

V prvoligových střetnutích Boleslav s Příbramí nikdy neprohrála a tuto optimistickou bilanci potvrdila i v letošním březnovém souboji, v němž herní převahu gólově zúročili nejprve Ladra a vzápětí po něm Mešanovič trefami, jak se lidově říká, za pět minut dvanáct.

První poločas začali Příbramští hodně ostře. Úvodních pět minut nebezpečně dotírali na boleslavskou branku. Jablonského centr však proletěl boleslavským brankovištěm neškodně. Potom však postupně převzala iniciativu Boleslav a soupeř reagoval fauly. V 6. minutě Komlichenko uvnitř soupeřovy šestnáctky zdlouhavě zpracovával míč, až mu ho obránce ukopl. V 7. minutě získali Boleslavští první roh, který k ohrožení příbramské branky nevyužili stejně jako po dalších osmi rohových kopech v první půli. V 9. minutě Matějovský parádně uvolnil Přikryla, ten se elegantní kličkou zbavil protihráče a po zemi zamířil těsně vedle levé tyče. Po prvním příbramském rohu se neprosadili Mingazov ani Matoušek.

Ve 14. minutě musel po bolestivém zranění při hlavičkovém souboji odstoupit zraněný Wiesner, o chvíli později byl po bezohledném zákroky ošetřován Matějovský a po něm i Mešanovič, který přišel na hřiště místo zraněného Wiesnera.

Ve 22. minutě se do příbramského vápna vřítil Komlichenko a když po zákroku Antwiho padl, rozhodčí Ardeleánu příbramskému obránci ukázal žlutou kartu, která byla už druhá v tomto zápase (první viděl v 7. minutě), tudíž následovala červená, a navíc nařídil proti příbramské brance pokutový kop. Komlichenko však nastřelil tyč a protože se netrefil ani v dalším průběhu zápasu ze hry, tak už třetí zápas v řadě vyšel střelecky zcela naprázdno, což se mu v předchozím průběhu ligového ročníku 2018-19 nestalo.

Poločas se dohrál za vzrůstajícího boleslavského tlaku převážně na příbramské polovině hřiště a v závěrečných minutách dokonce jen v šestnáctce před brankářem Kočím, kterého nikdo nepřekonal, byť k tomu měli příležitosti Komlichenko, Mešanovič i Přikryl.

Druhý poločas se odehrál až na pár drobných výjimek na příbramské polovině hřiště. A dlouho bez gólového efektu, který se dostavil až v úplném závěru. V 52. minutě nadějnou spolupráci s Přikrylem zazdil Komlichenko ukvapenou a hodně nepřesnou střelou. Následovalo několik rohových kopů bez vážnějšího ohrožení příbramské branky. Boleslavským fotbalistům se nedařilo prokousat se disciplinovanou a důraznou obranou soupeře, brankáře Kočího zaměstnávali sporadicky. Dvacet minut před koncem byla Boleslav dvakrát blízko skórování. V 69. minutě Matějovský přihrál na pravou stranu Komlichenkovi, ten poslal po zemi míč před branku Přikrylovi, který však z jasné pozice gól nedal. V 71. minutě se Mešanovičovi nepovedlo zakončení, míč se dokutálel k Ladrovi a ten sám před brankou nastřelil ležícího gólmana. V 83. minutě Mešanovičovu křížnou přízemní ránu vytlačil Kočí na roh, kterému Příbramští odolali, tak jako všem předchozím i následujícím (v každém poločase kopali Boleslavští po devíti rozích, Příbramští po dvou). Když už se zdálo, že Příbram v oslabení udrží bezgólovou remízu, povedlo se Boleslavi dát dva góly.

V 87. minutě boleslavskou ofenzivní akci zakončil nechytatelnou dělovkou pod břevno Ladra - 1:0.

V 88. minutě po kiksu boleslavské obrany se málem ocitl v šanci Matoušek, ale gólman Šeda vyběhl před šestnáctku a před příbramským útočníkem míč ukopl, ovšem jen ke Květovi, kterému střelecký pokus z dálky do opuštěné branky zblokoval Hubínek.

V 89. minutě boleslavští po přežití největší příbramské šance druhého poločasu vyrazili do protiútoku, který přízemní střelou k levé tyči zakončil Mešanovič - 2:0.

FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 2:0 (0:0)

Branky: 87. Ladra, 89. Mešanovič
Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Kotalík
ŽK: Antwi, Nový, Mingazov, Kingue
ČK: 22. Antwi
Diváci: 2832

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka (86. Mašek), Jugas, Hájek, Fulnek - Hubínek, Bucha (58. Ladra) - Wiesner (14. Mešanovič), Matějovský, Přikryl - Komlichenko

1. FK Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Kingue, Jablonský - Matoušek, Květ, Mingazov (75. Voltr) - Fantiš (82. Keita)

Autor / zdroj: fkmb.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Z Husovy ulice v Příbrami zmizí železniční přejezd

Motoristé se po letech dočkají odstranění již nefunkčního železničního přejezdu v Husově ulici. K odstranění kolejí dojde na začátku měsíce dubna. S

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Hálkovo městské divadlo dostane plošinu pro imobilní osoby

Nymburk chce vyřešit špatný přístup do Hálkova divadla pro vozíčkáře. Rada města na svém zasedání rozhodla o instalaci schodišťové rampy.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA