22.7.2018

Nováček z Prostějova na úvod remizoval s Vlašimí

PROSTĚJOV / VLAŠIM

Jen pověstný krůček dělil nováčka z Prostějova od vítězného vkročení do nového soutěžního ročníku v druhé lize. Domácí dokázali otočit nepříznivý stav 0:1 a střídající Hapal přidal v druhé půli vedoucí branku. Tohle platilo až do nastaveného času, v jehož závěru inkasovali vyrovnávající gól po rohovém kopu.

Domácím se v úvodu utkání dařilo to, co si předsevzali. Začali aktivně a prvních deset minut takřka nepustili soupeře za půlící čáru. Jakmile mu to ovšem dovolili, byla z toho úvodní branka. Ivanko potáhl míč k brance, v nastalém závaru přišlo v rychlém sledu nastřelené břevno a zákrok obránce, jenže Hadaščok se nakonec přece jen prosadil.

Na konci první dvacetiminutovky sklepl míč Kroupa pro Koudelku, jenže ten v dobré pozici přestřelil. Trefit se mezi tři tyče byl pro domácí problém i nadále. Zlomový moment přišel ale na druhé straně. Pavlík potáhl míč do šestnáctky a Fotrovo zakončení reflexivně vykopl Bréda.

Osm minut před přestávkou se dostal k dobré střele zleva Ivanko, Bréda ale dobře zakročil a v následném protiútoku byl v šestnáctce složen Koudelka. Sudí ukázala na značku pokutového kopu a Kroupa prokázal, že je umí proměňovat i v novém ročníku. Do přestávky ještě vyzkoušel Lé Giangovu pozornost Píchal, střela ovšem neměla potřebnou razanci, a Koudelka z úhlu, tentokrát brankář míč vytěsnil na roh.

Deset minut po změně stran mohlo být pro domácí ještě veseleji, když po rohu Janíčkovu hlavičku gólman jen s obtížemi vytěsnil nad břevno. Lé Giang byl v permanenci i po střele Žykola a následné dorážce Koudelky. O dvě minuty později ale po nenápadné akci pohotově zpoza obránce vystřelil k tyči Hapal a brankář neměl šanci na tuto situaci reagovat.

O pět minut později mohlo být rozhodnuto. Sus skvělou prací vypíchl míč soupeři, Koudelka si chvíli hledal co nejvýhodnější střeleckou pozici, nakonec sice vystřelil, ale Lé Giang už byl připraven. Deset minut před koncem vybídl Koudelka k zakončení Žykola, „blanický rytíř“ v brance Vlašimi byl opět na místě.

Šest minut před koncem vlevo utekl střídající Selemani, před brankou našel Hadaščoka, jehož technická střela doslova lízala z vnější strany tyč domácí branky. V nastavení se opět zaskvěl Bréda, jenže při poslední akci zápasu se po rohu prosadil hlavičkou obránce Pavlík. Závěrečný hvizd tak zněl domácím uším hodně hořce.

1. SK Prostějov - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:2 (1:1)

Branky: 38. Kroupa (p), 68. Hapal - 11. Hadaščok, 90.+3 Pavlík
Rozhodčí: Adámková - Melichar, Vít
ŽK: 15. Schuster, 68. Sus - 46. Mareček
Diváci: 1200

1.SK Prostějov: Bréda - Slaninka, Schuster, Janíček, Machynek - Píchal (63. Hapal), Žykol, Sus, Biolek (77. Kovařík) - Koudelka (88. Langer) - Kroupa

FC Sellier&Bellot Vlašim: Lé Giang - Mizerák, Plechatý, Piško, Pavlík - Ivanko Macej, Badocha (77. Dao), Mareček, Janda - Fotr (69. Selemani), Hadaščok

Autor / zdroj: Tomáš Kaláb / 1skprostejov.cz