3.4.2017

Baník doma porazil Vlašim

OSTRAVA / VLAŠIM

Baník zdolal Vlašim 2:0 a díky sobotnímu zaváhání Opavy s Pardubicemi odskočil třetímu Slezskému FC už o sedm bodů. Vítězství trefil premiérovým gólem v barvách Baníku Petr Breda, který do Ostravy přišel v zimě právě z Vlašimi.

Dilema, s kým na post zraněného De Azeveda, kouč Vlastimil Petržela vyřešil Urgelou, místo Stáni se do základu vrátil Mičola, a co víc si na úvod zápasu mohli domácí přát, než rychlý gól. V 11. minutě ho docílil přesnou hlavičkou po rohovém kopu Hrubého Breda a hned ve svém prvním utkání proti bývalým spoluhráčům Vlašim „podaroval“ gólem.

Nejen rychlým gólem ze standardky se zápas podobal tomu prvnímu pod Blaníkem. Hosté se po ostýchavém začátku vymanili z územní převahy Baníku a Vaška v 33. minutě poprvé pořádně dělovým volejem z šestnácti metrů prověřil Kulhánek. O pět minut nato už Středočeši měli čistou šanci na vyrovnání; přímo středem domácí obrany se prosmýkl Hašek a jeho dobře mířenou ránu k tyči Vašek vyrazil.

Ještě před poločasem si vytvořil další šanci Baník. Urgela vybojoval ve vápně balon pro Mičolu, ale i jeho prudký pokus levačkou Nguyen zneškodnil. Na dvougólový rozdíl se Ostravanům povedlo trhnout až po obrátce: šlapák na Urgelu v pokutovém území rezutloval v penaltu, kterou Hlinka už neomylně proměnil.

Ale vyhráno pro domácí nic nebylo. Velmi dobře hrající Vlašim z brejků stále zlobila. Vašek v 62. minutě vychytal Vyhnalův únik a především v 72. minutě lapil skoro jasný gól Štochlovi, který úplně nkerytý pálil z malého vápna. Poslední slovo mohli mít přece jen domácí, ale Susův průnik a centr do vápna Mičola za Nguyena neprotlačil.

FC Baník Ostrava - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:0 (1:0)

Branka: 11. Breda (Hrubý), 55. Hlinka z penalty
Rozhodčí: Jílek - Vysloužil, Kotalík
ŽK: Kulhánek, Wiesner
Diváci: 5 567

FC Baník Ostrava: Vašek – Breda, Zápotočný, Mešaninov – Sus, Hrubý (89. Nerad), Hlinka, Pekár (59. Stáňa), Helešic – Urgela (65. Jakubov), Mičola

FC Sellier&Bellot Vlašim: Nguyen – Wiesner, Štochl, Piško, Tusjak – Janda (79. Hrebeniuk), Hašek, Kulhánek, Kučera (61. Reiter) – Hadaščok (80. Jíra), Vyhnal

Autor / zdroj: fcb.cz