KULTURA / Výstavy

Popis: Ilustrační foto. Polabské muzeum v Nymburce.
Ilustrační foto. Polabské muzeum v Nymburce.
10.12.2018

Polabské muzeum v Nymburce vystavuje papírové modely. Od začínajících i elitních modelářů

NYMBURK

Papírové modely lepené nejen v Nymburce. Tak se jmenuje výstava, která vás provede světem lepení papírových modelů. Je koncipována tak, aby všem ukázala, že se jedná především o činnost, se kterou se dá začít v každém věku. Baví nejen děti, ale i muže a ženy všech věkových kategorií.

Na výstavě jsou tak k vidění jak výtvory elitních modelářů, tak začínajících dětí a dospělých. Obsaženy jsou jak čistostavby z předtisků, tak vlastní tvorba modelářů, kteří využívají další materiály, jako jsou tmely, airbrush a další.

Díky tomu, že z papíru lze ztvárnit téměř cokoli, uvidíte na výstavě výtvory od diorámat v měřítku 1:300, přes architekturu, stavební stroje, různou techniku až po vozy F1 v měřítku 1:6.

A protože výstavu pořádají v Polabském muzeu v Nymburce, rádi vám tady představí pomalu vznikající model Papírový Nymburk. Jedná se o realizaci myšlenky pana Tesaře, kdy pomalu ve spolupráci s Michalem Rozínkem začínají vznikat papírové modýlky nymburských staveb v měřítku 1:300, které by do budoucna měly společně dát vzniknout kompletnímu diorámatu tohoto města.

Pozorní návštěvníci mohou několik již hotových modýlků najít různě schovaných nejen ve vitrínkách v muzeu. Když se při odchodu z muzea pochlubíte paní u prodeje vstupenek, kolik a jaké nymburské stavbičky jste nalezli, budete odměněni.

Ke stávající výstavě muzeum nabízí doprovodný program pro děti z prvního stupně. Program připravil Jindřich Tesař, který několik let vede modelářský kroužek při základní škole R.A.F. v Nymburce.

Při hodinovém programu muzeum nabízí prohlídku výstavy – povídání o modelech, seznámení s historií práce s papírem, ukázku a tvorbu origami.

Při dvouhodinovém programu si děti budou moci navíc vyzkoušet lepení jednoduchých modelů.

Pro veřejnost pak muzeum nabízí rovněž doprovodný program, termín bude určen po přihlášení dostatečného počtu zájemců. Přihlásit se můžete na pokladně muzea nebo na jana.kavanova@polabskemuzeum.cz.

Výstavu papírových modelů v Polabském muzeu v Nymburce můžete navštěvovat do 6. ledna 2019.

Autor / zdroj: polabskemuzeum.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Nymburský bazén bude znovu otevřen

Po opravě podhledů se opět otevře plavecký bazén. Ten byl uzavřen v květnu 2018, kvůli uvolněným a nebezpečným podhledům na stropě.

Post

Svatoludmilská pouť na Tetíně zve na koncerty, trhy, výstavy či přednášky

Na více než stoletou tradici po roce naváže další Svatoludmilská pouť, jež se uskuteční v obci Tetín o víkendu 20. až 22. září. Na své si přijdou vyzn

Post

Jablonec vyzrál na Boleslav a drží domácí bilanci

Bez ztráty kytičky pokračují jablonečtí fotbalisté v nové sezoně na domácím pažitu. V souboji dvou pohárových týmů dokázali porazit Mladou Boleslav 2:

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA