KULTURA / Divadlo

Popis:
10.12.2018

Městské divadlo ve Slaném zahraje pohádku Co se stalo o Vánocích

SLANÝ

Vánoční představení Slánské scény je úpravou divadelní hry Jiřího Tepera Pohádka o narození Jezulátka. Příběh chudých pocestných (Josefovi a Marii), kteří zavítají do Hrusic a narodí se jim tam děťátko, kopíruje biblický příběh Josefa a Marie.

Josef s Marií přicházejí do Hrusic a žádají o nocleh starostu. Ten je ale vyžene, a tak nakonec přenocují ve chlívku u ponocného Švejdy, kde Marie v noci porodí děťátko. Vesničané toho využijí a zakomponují trojici do živého betlému, který si společně nacvičili. A protože narození každého děťátka je vlastně malý zázrak, tak se na to přiletí podívat skutečný anděl. Starostův syn Pepík dělá celou dobu naschvály kamarádům (Frantovi a Mařence), ale na konci příběhu, předtím, než se odehraje živý betlém, se usmíří. Pepík slíbí, že už bude hodný ke kamarádům, starosta slíbí, že už bude hodný k pocestným. Celé představení je proloženo koledami, které herci zpívají za doprovodu několika muzikantů.

Představení trvá 45 minut a je na programu v neděli 16. prosince v Městském divadle ve Slaném. Začne v 15 hodin.

Autor / zdroj: kultura.slansko.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Nymburský bazén bude znovu otevřen

Po opravě podhledů se opět otevře plavecký bazén. Ten byl uzavřen v květnu 2018, kvůli uvolněným a nebezpečným podhledům na stropě.

Post

Svatoludmilská pouť na Tetíně zve na koncerty, trhy, výstavy či přednášky

Na více než stoletou tradici po roce naváže další Svatoludmilská pouť, jež se uskuteční v obci Tetín o víkendu 20. až 22. září. Na své si přijdou vyzn

Post

Jablonec vyzrál na Boleslav a drží domácí bilanci

Bez ztráty kytičky pokračují jablonečtí fotbalisté v nové sezoně na domácím pažitu. V souboji dvou pohárových týmů dokázali porazit Mladou Boleslav 2:

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA