AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Neznámý muž, který v prodejně platil odcizenou platební kartou.
Neznámý muž, který v prodejně platil odcizenou platební kartou.
23.8.2017

Policisté pátrají po muži, který v obchodním domě platil odcizenou platební kartou

BENEŠOVSKO

Tu spolu s dalšími věcmi odcizil téhož dne dosud neznámý pachatel z modré Felicie zaparkované na parkovišti v sázavské Poznaňské ulici.

Již delší dobu pátrají sázavští policisté po neznámém muži, který v sobotu dne 17. června letošního roku platil v obchodním domě v Sázavě odcizenou platební kartou. Tady si krátce před desátou dopolední nakoupil cigarety v hodnotě kolem 1 500 korun. Karta ale nebyla jeho. Neznámý pachatel ji totiž krátce předtím odcizil z modrého vozidla tovární značky Škoda Felicia combi zaparkovaného na parkovišti v sázavské Poznaňské ulici, do kterého se vloupal. Současně si odnesl také mobilní telefon zn. Nokia Lumia včetně paměťové karty 32 GB, pánské hodinky zn. Xiaomi a finanční hotovost ve výši 800 korun. Majiteli tak způsobil škodu bezmála pět tisíc korun.

Zloděj, který se do vozidla vloupal, může být totožný s mužem, který v prodejně platil odcizenou platební kartou. Může se ale také jednat o dvě zcela odlišné osoby. Policie proto vyzývá všechny případné svědky, aby se co nejdříve přihlásili. Přivítají jak poznatky k samotnému vloupání do vozidla, tak i poznatky k totožnosti muže platícího v obchodě. Jeho podobu zaznamenaly kamery umístěné v prostorách prodejny. Jedná se o muže ve středním věku, který byl oblečen do tmavě modrého trika s krátkým rukávem a modrých džínů. Na nohou měl černé boty a na hlavě černou kšiltovku. Na zádech nesl černý batoh. Platil kartou VISA. Případná oznámení přijmou policisté obvodního oddělení Sázava osobně nebo na telefonu: 974 871 730, anebo operátoři na bezplatné lince tísňového volání 158.

Celý případ policisté vyšetřují jako trestný čin krádeže vloupáním a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě, že bude pachatel dopaden a odsouzen, mohl by strávit za mřížemi až dva roky.

Autor / zdroj: Bc. Eva Stulíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Post

Občané šesti obcí si zvolili nové zastupitele

V šesti obcích na území čtyř krajů se v sobotu konaly nové komunální volby. Přišlo k nim 46,8 % voličů. Do zastupitelstev zvolili 27 mužů a 9 žen.

Post

Znojmo v dramatickém zápase porazilo Vlašim

Z celkem jasného zápasu bylo nakonec pořádné drama. Znojmo půl hodiny před koncem zvýšilo náskok na 3:0 a nevypadalo to, že by mělo mít nějaké problém

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz garaze.fabrego.cz

REKLAMA