AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
20.7.2017

Jednašedesátiletý řidič polského kamionu kličkoval po dálnici

BENEŠOVSKO

Na jeho nebezpečnou jízdu upozornilo policii hned několik řidičů. Orientační dechová zkouška pak u něj prokázala téměř dvě promile alkoholu v dechu.

Na kamion podivně kličkující mezi dvěma jízdními pruhy upozornilo policii ve čtvrtek dne 6. července krátce před třiadvacátou hodinou hned několik řidičů. Operátor na tísňové lince 158 se od oznamovatelů dozvěděl, že se nákladní vozidlo pohybuje po dálnici D3 ve směru od Tábora na Prahu a pokračuje dále po silnici 1/3. Tady na zhruba 43. km zaparkoval na krajnici a usnul. Policisté, kteří na místo krátce po třiadvacáté hodině dorazili, ho museli vzbudit a vyzvali ho, aby se podrobil orientační dechové zkoušce. Ta u něj opakovaným měřením prokázala téměř dvě promile alkoholu v dechu. Muž přiznal, že pil, a to nejen před jízdou, ale i během ní. Naštěstí na něj ostatní řidiči upozornili včas, čímž zabránili případným závažnějším následkům.

Policisté muže na místě zadrželi a předvedli ho na služebnu. Následně mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až jeden rok za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Autor / zdroj: Bc. Eva Stulíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V sobotu se volí ve třech obcích

Na sobotu jsou vyhlášeny volby do tří obecních zastupitelstev. K volebním urnám půjdou občané obcí Líský na Kladensku, Zádub-Závišín na Chebsku a Siře

Post

Děti chtějí diskutovat na téma bezpečnost a plynulost silničního provozu, rodičům se to moc nelíbí

Letos o prázdninách se o tom přesvědčili také policisté z benešovského dopravního inspektorátu, kteří s nimi často hovořili.

Post

Vandalům jejich řádění neprošlo

V úterý večer přijal operátor tísňové linky oznámení o skupině mladých lidí, kteří si dokazovali svou sílu na popelnicích a koších na odpad.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz

REKLAMA