KULTURA / Vánoce

Popis: Vánoční strom v Mladé Boleslavi v roce 2016.
Vánoční strom v Mladé Boleslavi v roce 2016.
28.11.2018

Adventní čas nabídne v Mladé Boleslavi opět pestrý program

MLADÁ BOLESLAV

V neděli 2. prosince začíná rozsvícením vánočního stromu na Staroměstském náměstí symbolicky adventní čas v našem městě. Zazpívá zde Duo Kamelie a dětský pěvecký sbor Ptáčata. Ve stejný den ovšem také odstartují již podruhé večerní adventní trhy na Výstavišti, které potrvají do 23. prosince v době od 16 do 20 hodin. Kromě stánků s občerstvením a vánočním sortimentem zboží zde budou i různé menší i větší pouťové atrakce.

Ve středu 5. 12. město chystá velké Mikulášské odpoledne na Staroměstském náměstí od 17 hodin. Během večera se můžete těšit na dětský pěvecký sbor Paprsek, čerty na čtyřkolkách, příchod Mikuláše, otevření pekla a nebe i stánky s občerstvením. Doprovodný program v podobě Mikulášských dílen bude i v Templu od 14 do 19 hodin (skládání vánoční krabičky z papíru, zdobení perníků a keramiky, korálková dílna).

V sobotu 8. prosince se můžete od 9 do 16 hodin vypravit na Vánoční jarmark na Českobratrské náměstí a do Sboru českých bratří. V rámci doprovodného programu v Templu (od 9 do 17 hodin) budou výtvarné dílny pro děti i dospělé s  vánoční tematikou i s výrobou různých vánočních ozdob a výrobků.

V pátek 14. a v sobotu 15. prosince bude Staroměstské náměstí od 9 do 16 hodin patřit sedmým adventním trhům. Prodávat se zde budou rukodělné výrobky, různé lahůdky, teplé nápoje nebo vánoční dekorace. Tuto akci pořádají organizátoři farmářských trhů. Děti se budou moci svézt na ponících.

Přímo 24. prosince by mělo být štědrodenní koupání otužilců v Jizeře na pláži v Podlázkách. Většina otužilců se zde schází spontánně spolu se stovkami diváků na 10. hodinu.

Vánoční trhy - Mladá Boleslav

Autor / zdroj: Pavel Šubrt

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Policisté navštívili v Čáslavi tři školy. Mluvili se studenty mimo jiné o problematice drog

Studenti třech čáslavských škol měli možnost besedovat s policisty o problematice drog. Dozvěděli se o oprávnění policie a možnosti při kontrolách nad

Post

V Říčanech existuje první dětská ambulance pro prevenci a léčbu obezity

V současné době čím dál více děti trpí obezitou či nadváhou. Tyto potíže jsou nejčastěji způsobené nedostatkem pohybu a špatným stravováním. V Říčanec

Post

Zažijte velký Bolšoj balet Louskáček v řevnickém kině

Nenechte si ujít velký Bolšoj balet Louskáček, který vás naladí na vánoční vlnu. Na programu je v neděli 23. prosince od 16.00 hodin v řevnickém kině.

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA