AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
22.1.2019

V Kutné Hoře odstartovala znovuobnovená tradice setkávání starostů a místostarostů

KUTNÁ HORA / ČÁSLAV / KOLÍN

Setkání trojúhelníku – měst Kutné Hory, Čáslavi a Kolína se ve čtvrtek 17. ledna uskutečnilo v salonku ve Vile U Varhanáře. Hlavním výsledkem jednání je dohoda o aktivní spolupráci, starostové totiž plánují setkávání v pravidelných tříměsíčních intervalech.

Pracovní oběd ve Vile U Varhanáře navázal na tradici, která započala mezi lety 2011 a 2012, poté se od však od setkávání upustilo. „Mám radost z obnovené tradice, kterou jsme teď na kutnohorské půdě iniciovali. Jsme blízká města a máme spoustu podobných problémů a věcí k řešení. A ačkoli vždy nesdílíme stejný pohled, teď třeba s Kolínem a situací v nemocnici, prodiskutovali jsme spoustu důležitých věcí. Rozhodli jsme se scházet i nadále a řešit věci společně,” přiblížil Josef Viktora, starosta Kutné Hory. Na dalších setkání by rád otevřel téma společného destinačního managementu, cyklostezky nebo odpadového hospodářství. „Schůzka byla přátelská a spousta řešení přicházela samovolně. Máme mnoho společného. S Čáslaví třeba téma odpadového hospodářství, s Kolínem už zmíněnou nemocnici. Řekli jsme si, že bychom se potkávali cirka po třech měsících, další pozvánku jsme dostali do Čáslavi a uskuteční se v květnu,” doplnil kutnohorský místostarosta Vít Šnajdr.

„Jsem rád, že se nám podařila obnovit tradice setkávání. Teď se do pomyslného trojúhelníku připojila také Čáslav. Prvním úkolem bylo vůbec seznámení, ve městech jsou nová vedení a tváře. To se povedlo velmi dobře, a to i vzhledem k tomu, že si po dnešním setkání všichni tykáme. Atmosféra je tak přátelská a velmi dílná,” řekl s úsměvem Vít Rakušan, starosta Kolína. „Bavili jsme se o problémech, která naše města tíží. Povídali jsme si ale i o budoucích plánech,” dodal Rakušan. Na starostu Rakušana navázal čáslavský starosta Vlastislav Málek: „Odcházíme v dobrém rozpoložení. Další setkání uspořádáme u nás v Čáslavi a těšíme se na další konstruktivní debatu i náměty.”

Kutnou Horu, Kolín a Čáslav od sebe dělí přibližně šest kilometrů. Společně jsou domovem pro téměř šedesát tisíc lidí.

Autor / zdroj: Jakub Skyva

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Podat návrh opakovaně se vyplatilo

Z hlasování druhého ročníku participativního rozpočtu města Příbram jsou k realizaci posunuty tři návrhy – Drkoláč, Svatohorská alej a Luční kvítí nad

Post

Stěnu u přehrady zdobí nové graffiti

Tenisová zeď mezi druhým a třetím hřištěm u přehrady Mšeno dostane novou tvář. Bude se z ní usmívat dětský motiv chobotnice se třemi hrníčky, které sy

Post

Alarmující výsledky přinesl Den prevence melanomu v Nymburce

Nebývalý zájem o vyšetření znamének projevili lidé z Nymburska v rámci Dne prevence melanomu. Zdravotníky zájem veřejnosti těší, výsledky ale méně.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA